clobex skutki uboczne co to znaczy
Definicja Clobetasoli propionas skład. Co to jest przeciwzapalne, przeciwświądowe. Stosowanie.

Czy pomocne?

Leczenie Clobex

Nazwa zagraniczna Clobex: Clobetasoli propionas
Składniki leku Clobex: propionian klobetazolu
Forma leku Clobex: szampon
Kategorie: Dermatologia
Specjalność: Dermatologia i wenerologia
Efekty pożądane Clobex
  • przeciwzapalne,
  • przeciwświądowe.
Podobne do Clobex: Clobex, szampon leczniczy, 500 mcg / g, 60 ml
Zamienniki Clobex:
Instrukcja Clobex stosowanie: Miejscowe leczenie umiarkowanej łuszczycy owłosionej skóry głowy u dorosłych.DAWKOWANIE:Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Preparat przeznaczony jest do stosowania wyłącznie na owłosioną skórę głowy. Clobex należy nakładać raz na dobę bezpośrednio na suchą, owłosioną skórę głowy. Należy dokładnie pokryć szamponem zmienione chorobowo miejsca i wmasować preparat. Około pół łyżki stołowej  (7,5 ml) do pokrycia całej owłosionej skóry głowy. Przed spłukaniem należy pozostawić preparat Clobex na niezakrytej głowie przez 15 minut. Po nałożeniu preparatu dokładnie umyć ręce. Po 15 minutach należy spłukać preparat wodą, a jeśli jest taka potrzeba, włosy można umyć dodatkowo zwykłym szamponem. Następnie włosy można suszyć w zwykły sposób. Preparatu nie należy stosować długotrwale i na dużej powierzchni skóry. Nie należy stosować leku dłużej niż 4 tygodnie. Gdy tylko wystąpi poprawa, należy zwiększyć odstępy czasu między podaniem kolejnych dawek lub zastosować inną metodę leczenia. Jeśli w ciągu 4 tygodni nie ma poprawy, może być konieczne ponowne zdiagnozowanie. Nie zaleca się stosować u dzieci i młodzieży poniżej18 roku życia. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u dzieci poniżej 2 lat. Nie stosować preparatu Clobex na obszary skóry z zakażeniami (bakteryjnymi, wirusowymi, grzybiczymi, pasożytniczymi). Nie stosować na wrzodziejące rany. Należy unikać kontaktu z oczami. W przypadku przedostania się preparatu do oka należy je natychmiast przemyć dużą ilością wody.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Ścieńczenie, zanik i rozstępy skóry, poszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zmiany zapalne, przebarwienia i odbarwienia, pieczenie, świąd, nadmierne owłosienie, zapalenie skóry okolicy ust, trądzik. Na skutek wchłaniania może wystąpić zespół Cushinga, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niedobór potasu, objawy niewydolności kory nadnerczy związane z zahamowaniem osi przysadkowo-nadnerczowej.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną.
Dawkowanie Clobex: Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Preparat przeznaczony jest do stosowania wyłącznie na owłosioną skórę głowy. Clobex należy nakładać raz na dobę bezpośrednio na suchą, owłosioną skórę głowy. Należy dokładnie pokryć szamponem zmienione chorobowo miejsca i wmasować preparat. Około pół łyżki stołowej  (7,5 ml) do pokrycia całej owłosionej skóry głowy. Przed spłukaniem należy pozostawić preparat Clobex na niezakrytej głowie przez 15 minut. Po nałożeniu preparatu dokładnie umyć ręce. Po 15 minutach należy spłukać preparat wodą, a jeśli jest taka potrzeba, włosy można umyć dodatkowo zwykłym szamponem. Następnie włosy można suszyć w zwykły sposób. Preparatu nie należy stosować długotrwale i na dużej powierzchni skóry. Nie należy stosować leku dłużej niż 4 tygodnie. Gdy tylko wystąpi poprawa, należy zwiększyć odstępy czasu między podaniem kolejnych dawek lub zastosować inną metodę leczenia. Jeśli w ciągu 4 tygodni nie ma poprawy, może być konieczne ponowne zdiagnozowanie. Nie zaleca się stosować u dzieci i młodzieży poniżej18 roku życia. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u dzieci poniżej 2 lat. Nie stosować preparatu Clobex na obszary skóry z zakażeniami (bakteryjnymi, wirusowymi, grzybiczymi, pasożytniczymi). Nie stosować na wrzodziejące rany. Należy unikać kontaktu z oczami. W przypadku przedostania się preparatu do oka należy je natychmiast przemyć dużą ilością wody.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Ścieńczenie, zanik i rozstępy skóry, poszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zmiany zapalne, przebarwienia i odbarwienia, pieczenie, świąd, nadmierne owłosienie, zapalenie skóry okolicy ust, trądzik. Na skutek wchłaniania może wystąpić zespół Cushinga, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niedobór potasu, objawy niewydolności kory nadnerczy związane z zahamowaniem osi przysadkowo-nadnerczowej.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną.
Skutki uboczne Clobex: Ścieńczenie, zanik i rozstępy skóry, poszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zmiany zapalne, przebarwienia i odbarwienia, pieczenie, świąd, nadmierne owłosienie, zapalenie skóry okolicy ust, trądzik. Na skutek wchłaniania może wystąpić zespół Cushinga, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niedobór potasu, objawy niewydolności kory nadnerczy związane z zahamowaniem osi przysadkowo-nadnerczowej.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną.
Poinformuj lekarza gdy lek Clobex: Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną.
Dotyczy:
  • dermatoza,
  • glikokortykosteroidy,
  • steryd,
  • łuszczyca,
  • włosy,
  • głowa.

Definicja Clobetasoli propionas: Co to jest Clobex lek w Skutki uboczne C .