hydrochloricum ephedrinum co to znaczy
Definicja Ephedrinum hydrochloridum skład. Co to jest rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli.

Czy pomocne?

Leczenie Ephedrinum hydrochloricum

Nazwa zagraniczna Ephedrinum hydrochloricum: Ephedrinum hydrochloridum
Składniki leku Ephedrinum hydrochloricum: chlorowodorek efedryny
Forma leku Ephedrinum hydrochloricum: iniekcje
Kategorie: Układ oddechowy
Specjalność: Choroby płuc
Efekty pożądane Ephedrinum hydrochloricum rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Podobne do Ephedrinum hydrochloricum: Ephedrinum hydrochloricum., injiekcje, 25 mg / 1 ml, 10 ampułek
Zamienniki Ephedrinum hydrochloricum:
Instrukcja Ephedrinum hydrochloricum stosowanie: Stany skurczowe dróg oddechowych.DAWKOWANIE:Domięśniowo lub podskórnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić: zwiększenie ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca; biegunka, nudności i wymioty, bóle brzucha; nerwowość, niepokój, drżenia, ból głowy, trudności z zasypianiem; trudności w oddawaniu moczu aż do zatrzymania moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego oraz rzadkie przypadki reakcji alergicznych w postaci wysypki skórnej. Efedryna może powodować zaburzenia o charakterze psychotycznym, jak depresja, paranoja, omamy. Po stosowaniu dawek większych niż zalecane mogą wystąpić drgawki. Po długotrwałym podawaniu leku nie dochodzi do jego kumulacji, jednak obserwowano wystąpienie tolerancji i uzależnienia.
Dawkowanie Ephedrinum hydrochloricum: Domięśniowo lub podskórnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić: zwiększenie ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca; biegunka, nudności i wymioty, bóle brzucha; nerwowość, niepokój, drżenia, ból głowy, trudności z zasypianiem; trudności w oddawaniu moczu aż do zatrzymania moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego oraz rzadkie przypadki reakcji alergicznych w postaci wysypki skórnej. Efedryna może powodować zaburzenia o charakterze psychotycznym, jak depresja, paranoja, omamy. Po stosowaniu dawek większych niż zalecane mogą wystąpić drgawki. Po długotrwałym podawaniu leku nie dochodzi do jego kumulacji, jednak obserwowano wystąpienie tolerancji i uzależnienia.
Skutki uboczne Ephedrinum hydrochloricum: Mogą wystąpić: zwiększenie ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca; biegunka, nudności i wymioty, bóle brzucha; nerwowość, niepokój, drżenia, ból głowy, trudności z zasypianiem; trudności w oddawaniu moczu aż do zatrzymania moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego oraz rzadkie przypadki reakcji alergicznych w postaci wysypki skórnej. Efedryna może powodować zaburzenia o charakterze psychotycznym, jak depresja, paranoja, omamy. Po stosowaniu dawek większych niż zalecane mogą wystąpić drgawki. Po długotrwałym podawaniu leku nie dochodzi do jego kumulacji, jednak obserwowano wystąpienie tolerancji i uzależnienia.
Poinformuj lekarza gdy lek Ephedrinum hydrochloricum: Gdy masz nadwrażliwość na efedrynę lub inne aminy sympatykomimetyczne, gdy cierpisz na nadciśnienie tętnicze lub inne choroby układu krążenia, nadczynność tarczycy, cukrzycę,  jaskrę z zamkniętym kątem przesączania, nerwice, dławicę piersiową, przerost gruczołu krokowego, masz być poddawany zabiegowi w znieczuleniu ogólnym.
Dotyczy:
  • astma,
  • skurcz oskrzeli,
  • drogi oddechowe.

Definicja Ephedrinum hydrochloridum: Co to jest Ephedrinum hydrochloricum lek w Skutki uboczne E .