skutki uboczne co to znaczy
Definicja skład. Co to jest ułatwia wypróżnienie. Stosowanie Eva/qu skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Eva/qu

Nazwa zagraniczna Eva/qu:
Składniki leku Eva/qu:
  • winian potasu,
  • wodorowęglan sodu.
Forma leku Eva/qu: czopki doodbytnicze
Kategorie: Wyroby medyczne
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Proktologia.
Efekty pożądane Eva/qu ułatwia wypróżnienie
Podobne do Eva/qu: Eva/qu, czopki przeciw zaparciom, 6 szt
Zamienniki Eva/qu:
Instrukcja Eva/qu stosowanie: Użycie czopków Eva/qu jest wskazane we wszelkiego rodzaju zaparciach spowodowanych np.: niewłaściwą dietą, brakiem aktywności fizycznej, lekami, powstrzymywaniem odruchu wypróżnienia (również w okresie ciąży, karmienia piersią i u osób w wieku podeszłym). Stosowanie czopków Eva/qu może być pomocne również w przygotowaniu do badania per rectum (przed wizytą u chirurga, gastroenterologa lub urologa), jak również przed kolo- i rektoskopią.DAWKOWANIE:Doodbytniczo. Z blistra z czopkami należy odciąć jeden z czopków, najlepiej nożyczkami. Następnie należy rozerwać folię w miejscu wcięcia i wysunąć czopek. Zwilżyć czopek ciepłą wodą i wprowadzić całkowicie do odbytu. Czopek zaczyna działać natychmiast po wprowadzeniu ulegając rozpuszczeniu i powodując wypróżnienie. Ważne jest, aby czopek uległ całkowitemu rozpuszczeniu. Nawet, gdy uczucie parcia na stolec zaczyna się natychmiast po wprowadzeniu czopka, sugeruje się wstrzymanie defekacji do maksymalnie 10-15 minut od wprowadzenia czopka. Można stosować u dzieci powyżej 12 roku życia.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Czopki Eva/qu nie powodują uzależnienia. Używać ich jednak należy tylko wtedy, kiedy zaburzenie rytmu wypróżnień jest oczywiste. W trakcie pierwszego zastosowania może pojawić się uczucie niepełnego wypróżnienia lub przemijająca niewielka bolesność. Dolegliwości te ustępują szybko. W wypadku pojawienia się większych dolegliwości należy zasięgnąć porady lekarskiej.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz hemoroidy.
Dawkowanie Eva/qu: Doodbytniczo. Z blistra z czopkami należy odciąć jeden z czopków, najlepiej nożyczkami. Następnie należy rozerwać folię w miejscu wcięcia i wysunąć czopek. Zwilżyć czopek ciepłą wodą i wprowadzić całkowicie do odbytu. Czopek zaczyna działać natychmiast po wprowadzeniu ulegając rozpuszczeniu i powodując wypróżnienie. Ważne jest, aby czopek uległ całkowitemu rozpuszczeniu. Nawet, gdy uczucie parcia na stolec zaczyna się natychmiast po wprowadzeniu czopka, sugeruje się wstrzymanie defekacji do maksymalnie 10-15 minut od wprowadzenia czopka. Można stosować u dzieci powyżej 12 roku życia.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Czopki Eva/qu nie powodują uzależnienia. Używać ich jednak należy tylko wtedy, kiedy zaburzenie rytmu wypróżnień jest oczywiste. W trakcie pierwszego zastosowania może pojawić się uczucie niepełnego wypróżnienia lub przemijająca niewielka bolesność. Dolegliwości te ustępują szybko. W wypadku pojawienia się większych dolegliwości należy zasięgnąć porady lekarskiej.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz hemoroidy.
Skutki uboczne Eva/qu: Czopki Eva/qu nie powodują uzależnienia. Używać ich jednak należy tylko wtedy, kiedy zaburzenie rytmu wypróżnień jest oczywiste. W trakcie pierwszego zastosowania może pojawić się uczucie niepełnego wypróżnienia lub przemijająca niewielka bolesność. Dolegliwości te ustępują szybko. W wypadku pojawienia się większych dolegliwości należy zasięgnąć porady lekarskiej.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz hemoroidy.
Poinformuj lekarza gdy lek Eva/qu: Gdy masz hemoroidy.
Dotyczy:
  • utrudniona defekacja,
  • zaparcia,
  • wypróżnienie.

Definicja : Co to jest Eva/qu lek w Skutki uboczne E .