galvenox skutki uboczne co to znaczy
Definicja Calcii dobesilas skład. Co to jest reguluje czynność naczyń włosowatych. Stosowanie.

Czy pomocne?

Leczenie Galvenox

Nazwa zagraniczna Galvenox: Calcii dobesilas
Składniki leku Galvenox: dobesylan wapnia
Forma leku Galvenox: kapsułki
Kategorie: Układ sercowo-naczyniowy
Specjalność:
  • Diabetologia,
  • Medycyna rodzinna,
  • Angiologia.
Efekty pożądane Galvenox reguluje czynność naczyń włosowatych
Podobne do Galvenox: Galvenox, kapsułki twarde, 500 mg, 30 szt
Zamienniki Galvenox: Doxium 500, kapsułki twarde, 500 mg, 30 szt (OM LABORATOIRES)
Instrukcja Galvenox stosowanie: Mikroangiopatie (uszkodzenia najdrobniejszych naczyń krwionośnych), zwłaszcza retinopatia cukrzycowa (zmiany w siatkówca oka na tle długotrwałej cukrzycy). Objawy kliniczne w przebiegu przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych (bóle, kurcze mięśniowe, zaburzenia czucia, obrzęk, zmiany skórne związane z zastojem żylnym), zaburzenia mikrokrążenia pochodzenia tętniczo-żylnego, żylaki odbytu. Pomocniczo lek stosuje się w zapaleniu powierzchownych żył kończyn dolnych.DAWKOWANIE:Doustnie, w czasie posiłków, popijając szklanka wody. Dawkowanie preparatu w zależności od nasilenia objawów ustala lekarz. Okres leczenia wynoszący zazwyczaj od kilku tygodni do wielu miesięcy, zależy od rodzaju choroby i przebiegu.
Dawkowanie Galvenox: Doustnie, w czasie posiłków, popijając szklanka wody. Dawkowanie preparatu w zależności od nasilenia objawów ustala lekarz. Okres leczenia wynoszący zazwyczaj od kilku tygodni do wielu miesięcy, zależy od rodzaju choroby i przebiegu.
Skutki uboczne Galvenox: Rzadko opisywano objawy niepożądane takie jak: ból w nadbrzuszu, nudności, biegunka, wymioty, ból i zawroty głowy. Dobesylan wapnia należy stosować ostrożnie u chorych z przewlekłym, nawracającym nieżytem żołądka oraz w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.  Wskazana jest okresowa kontrola przewodu pokarmowego, a w razie zaostrzenia objawów konieczne jest odstawienie leku. Rzadko mogą pojawić się reakcje skórne, gorączka, bóle stawowe. W takim przypadku lek należy odstawić.
Poinformuj lekarza gdy lek Galvenox: Gdy masz nadwrażliwość na dobesylan wapniowy lub którykolwiek składnik tabletki, ciężkie schorzenie nerek (u osób z ciężką niewydolnością nerek, zwłaszcza dializowanych stosuje się obniżone dawki leku), czynną chorobę wrzodową, przewlekły nieżyt żołądka. Opisz szczegółowo wszystkie dolegliwości.
Dotyczy:
  • naczynia włosowate,
  • naczynia krwionośne,
  • cukrzyca,
  • retinopatia cukrzycowa,
  • mikroangiopatia.

Definicja Calcii dobesilas: Co to jest Galvenox lek w Skutki uboczne G .