izotek skutki uboczne co to znaczy
Definicja Isotretinoinum skład. Co to jest gruczołów łojowych, pobudza odnowę komórek naskórka.

Czy pomocne?

Leczenie Izotek

Nazwa zagraniczna Izotek: Isotretinoinum
Składniki leku Izotek: izotretinoina
Forma leku Izotek: kapsułki
Kategorie: Dermatologia
Specjalność: Dermatologia i wenerologia
Efekty pożądane Izotek
 • zmniejsza rogowacenie naskórka,
 • zmniejsza aktywność gruczołów łojowych,
 • pobudza odnowę komórek naskórka.
Podobne do Izotek:
 • Izotek 10 mg, kapsułki, 10 mg, 30 szt,
 • Izotek, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 szt.
Zamienniki Izotek:
 • Aknenormin 10 mg, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt (BOOTS HEALTHCARE),
 • Aknenormin 20 mg, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 szt (BOOTS HEALTHCARE),
 • Curacne, kapsułki elastycze, 10 mg, 30 szt (PIERRE FABRE),
 • Curacne, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 szt (PIERRE FABRE),
 • Roaccutane, kapsułki, 10 mg, 30 szt (ROCHE),
 • Roaccutane, kapsułki, 20 mg, 30 szt (ROCHE),
 • Tretinex, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt (MEDANA PHARMA TERPOL GROUP),
 • Tretinex, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 szt (MEDANA PHARMA TERPOL GROUP).
Instrukcja Izotek stosowanie: Ciężkie postacie trądziku pospolitego oporne na leczenie działającymi ogólnie lekami przeciwbakteryjnymi oraz lekami stosowanymi miejscowo.DAWKOWANIE:Doustnie, podczas posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kuracja trwa zwykle do 24 tygodni. Początkowo terapia powoduje uciążliwe dla pacjenta szybkie dojrzewanie wielu zaskórników. Unikać kontaktu z oczami, ustami, błonami śluzowymi, nie stosować na podrażnioną lub uszkodzoną skórę. W czasie leczenia nie należy przebywać zbyt dużo na słońcu. Nie stosować z lekami i kosmetykami o działaniu złuszczającym, ściągającym i wysuszającym skórę. Podczas leczenia i do 6 miesięcy po jego zakończeniu należy unikać depilacji woskiem i silnego ścierania naskórka. MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Często występują wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, zapalenie czerwieni wargowej, suchość oczu z zapaleniem spojówek. ból głowy. Często występują krwawienia z nosa, ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, krwiomocz, białkomocz. Rzadko obserwowano depresję lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju, łysienie. Nie można być dawcą krwi w trakcie leczenia oraz przez miesiąc po jego zakończeniu. Ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń widzenia zmierzchowego należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych nocą.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz zespół suchega oka, chorujesz na depresję.
Dawkowanie Izotek: Doustnie, podczas posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kuracja trwa zwykle do 24 tygodni. Początkowo terapia powoduje uciążliwe dla pacjenta szybkie dojrzewanie wielu zaskórników. Unikać kontaktu z oczami, ustami, błonami śluzowymi, nie stosować na podrażnioną lub uszkodzoną skórę. W czasie leczenia nie należy przebywać zbyt dużo na słońcu. Nie stosować z lekami i kosmetykami o działaniu złuszczającym, ściągającym i wysuszającym skórę. Podczas leczenia i do 6 miesięcy po jego zakończeniu należy unikać depilacji woskiem i silnego ścierania naskórka. MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Często występują wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, zapalenie czerwieni wargowej, suchość oczu z zapaleniem spojówek. ból głowy. Często występują krwawienia z nosa, ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, krwiomocz, białkomocz. Rzadko obserwowano depresję lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju, łysienie. Nie można być dawcą krwi w trakcie leczenia oraz przez miesiąc po jego zakończeniu. Ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń widzenia zmierzchowego należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych nocą.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz zespół suchega oka, chorujesz na depresję.
Skutki uboczne Izotek: Często występują wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, zapalenie czerwieni wargowej, suchość oczu z zapaleniem spojówek. ból głowy. Często występują krwawienia z nosa, ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, krwiomocz, białkomocz. Rzadko obserwowano depresję lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju, łysienie. Nie można być dawcą krwi w trakcie leczenia oraz przez miesiąc po jego zakończeniu. Ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń widzenia zmierzchowego należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych nocą.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz zespół suchega oka, chorujesz na depresję.
Poinformuj lekarza gdy lek Izotek: Gdy masz zespół suchega oka, chorujesz na depresję.
Dotyczy:
 • gruczoł łojowy,
 • pochodna witaminy A,
 • retinoidy,
 • Propionibacterium acnes,
 • leki przeciwtrądzikowe,
 • trądzik.

Definicja Isotretinoinum: Co to jest Izotek lek w Skutki uboczne I .