laremid skutki uboczne co to znaczy
Definicja LOPERAMIDI HYDROCHLORIDUM skład. Przeciwskazania przeciwbiegunkowe zastosowanie.

Czy pomocne?

Leczenie Laremid

Nazwa zagraniczna Laremid: Loperamidi hydrochloridum
Składniki leku Laremid: chlorowodorek loperamidu
Forma leku Laremid: tabletki
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Gastroenterologia.
Efekty pożądane Laremid przeciwbiegunkowe
Podobne do Laremid: Laremid, tabletki, 2 mg, 10 szt
Zamienniki Laremid:
  • Imodium, kapsułki, 2 mg, 6 szt (JANSSEN),
  • Stoperan, kapsułki twarde, 2 mg, 8 szt (US PHARMACIA WROCLAW).
Instrukcja Laremid stosowanie: Objawowe leczenie biegunki ostrej i przewlekłej różnego pochodzenia (z wyjątkiem ostrych biegunek bakteryjnych).DAWKOWANIE:Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: ostra biegunka - początkowo 2 tabletki, następnie 1 tabletkę po każdym płynnym stolcu, dawka maksymalna wynosi 8 tabletek na dobę;  przewlekła biegunka - początkowo 1 tabletkę 2 razy na dobę, w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 4 tabletek (maksymalnie do 6 tabletek na dobę). W biegunce przewlekłej loperamidu nie należy stosować dłużej niż 10 dni. Dzieci od 6 do 12 roku życia: 1 tabletkę po każdym kolejnym nieprawidłowym wypróżnieniu (w ciągu doby nie należy stosować więcej niż 2 tabletki u dzieci do 8 roku życia i więcej niż 3 tabletki u dzieci do 10 roku życia). Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 lat.  Podczas stosowania loperamidu należy przyjmować odpowiednie ilości wody i soli mineralnych. W przypadku stosowania loperamidu i braku poprawy w ciągu 48 godzin, należy przerwać podawanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Wysypka skórna, bóle brzucha, wzdęcia, nudności i wymioty, zaparcia, senność, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, utrata łaknienia.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na loperamid lub inne składniki preparatu.
Dawkowanie Laremid: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: ostra biegunka - początkowo 2 tabletki, następnie 1 tabletkę po każdym płynnym stolcu, dawka maksymalna wynosi 8 tabletek na dobę;  przewlekła biegunka - początkowo 1 tabletkę 2 razy na dobę, w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 4 tabletek (maksymalnie do 6 tabletek na dobę). W biegunce przewlekłej loperamidu nie należy stosować dłużej niż 10 dni. Dzieci od 6 do 12 roku życia: 1 tabletkę po każdym kolejnym nieprawidłowym wypróżnieniu (w ciągu doby nie należy stosować więcej niż 2 tabletki u dzieci do 8 roku życia i więcej niż 3 tabletki u dzieci do 10 roku życia). Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 lat.  Podczas stosowania loperamidu należy przyjmować odpowiednie ilości wody i soli mineralnych. W przypadku stosowania loperamidu i braku poprawy w ciągu 48 godzin, należy przerwać podawanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Wysypka skórna, bóle brzucha, wzdęcia, nudności i wymioty, zaparcia, senność, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, utrata łaknienia.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na loperamid lub inne składniki preparatu.
Skutki uboczne Laremid: Wysypka skórna, bóle brzucha, wzdęcia, nudności i wymioty, zaparcia, senność, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, utrata łaknienia.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na loperamid lub inne składniki preparatu.
Poinformuj lekarza gdy lek Laremid: Gdy masz nadwrażliwość na loperamid lub inne składniki preparatu.
Dotyczy:
  • jelito,
  • przewlekła biegunka,
  • ostra biegunka,
  • biegunka.

Definicja Loperamidi hydrochloridum: Co to jest Laremid lek w Skutki uboczne L .

  • Dodano:
  • Autor: