opacorden skutki uboczne co to znaczy
Definicja Amiodaroni hydrochloridum skład. Co to jest przeciwarytmiczne. Stosowanie Opacorden.

Czy pomocne?

Leczenie Opacorden

Nazwa zagraniczna Opacorden: Amiodaroni hydrochloridum
Składniki leku Opacorden: chlorowodorek amiodaronu
Forma leku Opacorden: tabletki powlekane
Kategorie: Układ sercowo-naczyniowy
Specjalność: Kardiologia
Efekty pożądane Opacorden przeciwarytmiczne
Podobne do Opacorden: Opacorden, tabletki powlekane, 200 mg, 60 szt
Zamienniki Opacorden: Amiokordin, 200 mg, tabl., 60 szt (KRKA)
Instrukcja Opacorden stosowanie: Leczenie i zapobieganie nawracających zaburzeń rytmu.DAWKOWANIE:Doustnie. Lek należy przyjmować w czasie lub tuż po posiłku. Dawkę (nasycającą i podtrzymującą) i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. Zwykle lek przyjmuje się przez 5 dni w tygodniu, przez następne 2 dni nie przyjmuje się leku.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Niekiedy mogą wystąpić objawy ze strony układu krążenia (bradykardia zatokowa, przejściowe zaburzenia przewodzenia przedsionkowo-komorowego). Podobnie jak inne leki antyarytmiczne Opacorden może działać proarytmicznie. Ze strony układu nerwowego zaabserwowano bóle i zawroty głowy, szum w uszach, mrowienie i zaburzenia równowagi. Ponadto mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, uszkodzenie wątroby, zaburzenia czynności tarczycy, powikłania płucne (alveolitis). Odkładanie się amiodaronu w rogówce stwierdza się u wszystkich leczonych. Większość objawów ubocznych znika po zmniejszeniu dawki leku, bądź po jego przerwaniu. Podczas długotrwałego leczenia wskazana jest kontrola okulistyczna. Mogą wystąpić objawy skórne (uczulenie na światło słoneczne, świąd, zaczerwienienie, wysypka, zmiana pigmentacji skóry – zabarwienie niebieskoszare). Podczas leczenia nie należy przebywać na słońcu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz uczulenie na lek, zaburzoną czynność tarczycy, nadwrażliwość na jod, niedobór potasu w surowicy krwi.
Dawkowanie Opacorden: Doustnie. Lek należy przyjmować w czasie lub tuż po posiłku. Dawkę (nasycającą i podtrzymującą) i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. Zwykle lek przyjmuje się przez 5 dni w tygodniu, przez następne 2 dni nie przyjmuje się leku.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Niekiedy mogą wystąpić objawy ze strony układu krążenia (bradykardia zatokowa, przejściowe zaburzenia przewodzenia przedsionkowo-komorowego). Podobnie jak inne leki antyarytmiczne Opacorden może działać proarytmicznie. Ze strony układu nerwowego zaabserwowano bóle i zawroty głowy, szum w uszach, mrowienie i zaburzenia równowagi. Ponadto mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, uszkodzenie wątroby, zaburzenia czynności tarczycy, powikłania płucne (alveolitis). Odkładanie się amiodaronu w rogówce stwierdza się u wszystkich leczonych. Większość objawów ubocznych znika po zmniejszeniu dawki leku, bądź po jego przerwaniu. Podczas długotrwałego leczenia wskazana jest kontrola okulistyczna. Mogą wystąpić objawy skórne (uczulenie na światło słoneczne, świąd, zaczerwienienie, wysypka, zmiana pigmentacji skóry – zabarwienie niebieskoszare). Podczas leczenia nie należy przebywać na słońcu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz uczulenie na lek, zaburzoną czynność tarczycy, nadwrażliwość na jod, niedobór potasu w surowicy krwi.
Skutki uboczne Opacorden:
Poinformuj lekarza gdy lek Opacorden: Gdy masz uczulenie na lek, zaburzoną czynność tarczycy, nadwrażliwość na jod, niedobór potasu w surowicy krwi.
Dotyczy:
  • arytmia,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • rytm serca,
  • serce,
  • niemiarowość serca.

Definicja Amiodaroni hydrochloridum: Co to jest Opacorden lek w Skutki uboczne O .