sicca skutki uboczne co to znaczy
Definicja skład. Co to jest chroni, nawilża i powleka powierzchnię oka. Stosowanie Sicca UD skutki.

Czy pomocne?

Leczenie Sicca UD

Nazwa zagraniczna Sicca UD:
Składniki leku Sicca UD: hipromeloza
Forma leku Sicca UD: krople do oczu
Kategorie: Wyroby medyczne
Specjalność: Okulistyka
Efekty pożądane Sicca UD chroni, nawilża i powleka powierzchnię oka
Podobne do Sicca UD: Sicca UD, 0,3%, krople do oczu, 0,35 ml, 60 minim
Zamienniki Sicca UD:
 • Artelac UNO CL (Artelac Edo Cl), płyn do soczewek, 30 minimsów (DR MANN PHARMA),
 • Artelac UNO CL, płyn do nawilżania oczu, soczewki, 10 minimsów (DR MANN PHARMA).
Instrukcja Sicca UD stosowanie: Dyskomfort narządu wzroku związany z przebywaniem w środowisku oddziałującym niekorzystnie na oko ( klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, zimno, suche i zanieczyszczone powietrze - np. dym papierosowy), używaniem soczewek kontaktowych lub pracą obciążającą narząd wzroku jak np. praca przy monitorach komputerowych, mikroskopach lub długotrwałe kierowanie pojazdami mechanicznymi.DAWKOWANIE:Zakraplać do worka spojówkowego. Oddzielić jeden minims. Upewnić się, że minims nie jest uszkodzony (nie stosować w przypadku gdy minims jest uszkodzony). Otworzyć minims przez pokręcanie górną, płaską, częścią (nie odrywać). Zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka, lub nanieść kroplę na wewnętrzną powierzchnię soczewki. Nie dotykać powierzchni oka, ani żadnych innych przedmiotów otwartym zakraplaczem minimsa aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia. Zawartość minimsa jest przeznaczona do użytku jednorazowego, pozostały w nim preparat powinien być wyrzucony natychmiast po użyciu.Jeśli dyskomfort nie ustępuje należy zwrócić się o poradę do lekarza okulisty. Preparatu nie należy wkraplać jednocześnie z innymi lekami do oczu. Nie stosować w oku wykazującym objawy infekcji. Ponieważ ze względu na wielkość cząsteczki hipromeloza nie przenika do wnętrza gałki ocznej, może być stosowana miejscowo w okresie ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie Sicca UD: Zakraplać do worka spojówkowego. Oddzielić jeden minims. Upewnić się, że minims nie jest uszkodzony (nie stosować w przypadku gdy minims jest uszkodzony). Otworzyć minims przez pokręcanie górną, płaską, częścią (nie odrywać). Zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka, lub nanieść kroplę na wewnętrzną powierzchnię soczewki. Nie dotykać powierzchni oka, ani żadnych innych przedmiotów otwartym zakraplaczem minimsa aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia. Zawartość minimsa jest przeznaczona do użytku jednorazowego, pozostały w nim preparat powinien być wyrzucony natychmiast po użyciu.Jeśli dyskomfort nie ustępuje należy zwrócić się o poradę do lekarza okulisty. Preparatu nie należy wkraplać jednocześnie z innymi lekami do oczu. Nie stosować w oku wykazującym objawy infekcji. Ponieważ ze względu na wielkość cząsteczki hipromeloza nie przenika do wnętrza gałki ocznej, może być stosowana miejscowo w okresie ciąży i karmienia piersią.
Skutki uboczne Sicca UD: Bezpośrednio po zakropleniu przez krótki czas może występować zaburzenie widzenia w postaci zamglenia. W tym czasie nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.
Poinformuj lekarza gdy lek Sicca UD: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.
Dotyczy:
 • minimsy,
 • soczewki,
 • hydroksypropylometyloceluloza,
 • metyloceluloza,
 • hipromeloza,
 • łzy,
 • rogówka,
 • komputer,
 • oczy,
 • zespół suchego oka.

Definicja : Co to jest Sicca UD lek w Skutki uboczne S .