sustonit skutki uboczne co to znaczy
Definicja Glyceroli trinitras skład. Co to jest rozszerza naczynia krwionośne, zmniejsza.

Czy pomocne?

Leczenie Sustonit

Nazwa zagraniczna Sustonit: Glyceroli trinitras
Składniki leku Sustonit: nitrogliceryna
Forma leku Sustonit: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Kategorie: Układ sercowo-naczyniowy
Specjalność: Kardiologia
Efekty pożądane Sustonit
  • rozszerza naczynia krwionośne,
  • zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen.
Podobne do Sustonit:
  • Sustonit, tabletki o przedłuzonym uwalnianiu, 6,5 mg, 30 szt,
  • Sustonit, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 15 mg, 30 szt (POLFA WARSZAWA).
Zamienniki Sustonit:
Instrukcja Sustonit stosowanie: Sustonit przeznaczony jest do zapobiegania bólom wieńcowym w stabilnej dławicy piersiowej. Lek nie nadaje się do przerywania napadu wieńcowego.DAWKOWANIE:Doustnie. Tabletek nie należy rozgryzać i rozkruszać. Należy je połykać w całości. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas stosowania leku nie można pić alkoholu. Nie stosować u dzieci. Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania alkoholu. Jeśli zachodzi konieczność odstawiania preparatu, należy to robić wyłącznie po konsultacji z lekarzem, ostrożnie i stopniowo, aby uniknąć nasilenia objawów choroby niedokrwiennej serca.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić: rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zaczerwienienie twarzy, ból i zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego (szczególnie u osób w podeszłym wieku). Objawy te zwykle przemijają lub słabną w trakcie leczenia. Niekiedy mogą wystąpić nudności lub wymioty, osłabienie, omdlenia, niepokój, bladość lub zaczerwienienie skóry, przyspieszenie akcji serca. Silne i szybko pojawiające się zaczerwienienie oraz łuszczenie skóry sugeruje uczulenie na lek. Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn, chyba że występują takie objawy niepożądane, jak obniżenie ciśnienia tętniczego, zawroty i bóle głowy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na azotany lub pozostałe składniki preparatu, jaskrę, niedokrwistość, niedociśnienie.
Dawkowanie Sustonit: Doustnie. Tabletek nie należy rozgryzać i rozkruszać. Należy je połykać w całości. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas stosowania leku nie można pić alkoholu. Nie stosować u dzieci. Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania alkoholu. Jeśli zachodzi konieczność odstawiania preparatu, należy to robić wyłącznie po konsultacji z lekarzem, ostrożnie i stopniowo, aby uniknąć nasilenia objawów choroby niedokrwiennej serca.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić: rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zaczerwienienie twarzy, ból i zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego (szczególnie u osób w podeszłym wieku). Objawy te zwykle przemijają lub słabną w trakcie leczenia. Niekiedy mogą wystąpić nudności lub wymioty, osłabienie, omdlenia, niepokój, bladość lub zaczerwienienie skóry, przyspieszenie akcji serca. Silne i szybko pojawiające się zaczerwienienie oraz łuszczenie skóry sugeruje uczulenie na lek. Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn, chyba że występują takie objawy niepożądane, jak obniżenie ciśnienia tętniczego, zawroty i bóle głowy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na azotany lub pozostałe składniki preparatu, jaskrę, niedokrwistość, niedociśnienie.
Skutki uboczne Sustonit: Mogą wystąpić: rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zaczerwienienie twarzy, ból i zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego (szczególnie u osób w podeszłym wieku). Objawy te zwykle przemijają lub słabną w trakcie leczenia. Niekiedy mogą wystąpić nudności lub wymioty, osłabienie, omdlenia, niepokój, bladość lub zaczerwienienie skóry, przyspieszenie akcji serca. Silne i szybko pojawiające się zaczerwienienie oraz łuszczenie skóry sugeruje uczulenie na lek. Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn, chyba że występują takie objawy niepożądane, jak obniżenie ciśnienia tętniczego, zawroty i bóle głowy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na azotany lub pozostałe składniki preparatu, jaskrę, niedokrwistość, niedociśnienie.
Poinformuj lekarza gdy lek Sustonit: Gdy masz nadwrażliwość na azotany lub pozostałe składniki preparatu, jaskrę, niedokrwistość, niedociśnienie.
Dotyczy:
  • choroba wieńcowa,
  • ból wieńcowy,
  • serce,
  • azotany,
  • dławica piersiowa.

Definicja Glyceroli trinitras: Co to jest Sustonit lek w Skutki uboczne S .