tabletki sylimarol skutki co to znaczy
Definicja Silybi mariani fructus extractum skład. Co to jest ochronnie na wątrobę. Stosowanie.

Czy pomocne?

Leczenie Sylimarol (tabletki)

Nazwa zagraniczna Sylimarol (tabletki): Silybi mariani fructus extractum
Składniki leku Sylimarol (tabletki): koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu
Forma leku Sylimarol (tabletki): tabletki
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Gastroenterologia.
Efekty pożądane Sylimarol (tabletki) ochronnie na wątrobę
Podobne do Sylimarol (tabletki):
  • Sylimarol 35 mg, drażetki, 35 mg, 60 szt,
  • Sylimarol 70 mg, drażetki, 70 mg, 30 szt.
Zamienniki Sylimarol (tabletki):
Instrukcja Sylimarol (tabletki) stosowanie: Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudnostrawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby i przewlekłych stanach zapalnych.
Dawkowanie Sylimarol (tabletki): Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Produkt wymaga systematycznego stosowania, od okresu 4-tygodniowego w przypadku zatruć, do kuracji 6-miesięcznej w przypadkach chronicznych. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 5 tabletek dziennie. Minimalna dzienna dawka wynosi 200 mg, natomiast maksymalna 400 mg. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.
Skutki uboczne Sylimarol (tabletki): W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo- jelitowych. Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające. W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto białek oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae (Złożone).
Poinformuj lekarza gdy lek Sylimarol (tabletki): Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae (Złożone).
Dotyczy:
  • niestrawność,
  • hepatocyt,
  • ochrona wątroby,
  • wątroba,
  • poprawa trawienia,
  • ostropest.

Definicja Silybi mariani fructus extractum: Co to jest Sylimarol (tabletki) lek w Skutki uboczne S .