undofen skutki uboczne co to znaczy
Definicja Terbinafini hydrochloridum skład. Co to jest przeciwgrzybicze. Stosowanie Undofen Max.

Czy pomocne?

Leczenie Undofen Max

Nazwa zagraniczna Undofen Max: Terbinafini hydrochloridum
Składniki leku Undofen Max: chlorowodorek terbinafiny
Forma leku Undofen Max: krem
Kategorie: Dermatologia
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Dermatologia i wenerologia.
Efekty pożądane Undofen Max przeciwgrzybicze
Podobne do Undofen Max: Undofen Max, 1% krem, (10 mg / g), 15 g
Zamienniki Undofen Max:
  • Lamisilatt, 1%, krem, (10 mg / g), 15 g, w tubie (NOVARTIS CONSUMER),
  • Tenasil, 1% krem 15 g (HOMEOFARM),
  • Terbiderm, 1%, krem, (10 mg / g), 15 g (RICHTER GEDEON).
Instrukcja Undofen Max stosowanie: Zakażenia grzybicze skóry: grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej. Łupież pstry. UNDOFEN MAX nie jest skuteczny w leczeniu grzybicy paznokci.DAWKOWANIE:Zewnętrznie. Lek tylko do stosowania na skórę raz lub dwa razy na dobę. Przed nałożeniem kremu UNDOFEN MAX należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry, na którą będzie on nanoszony. Następnie należy nanieść cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca na skórze i wokół nich, i lekko wcierać. Jeżeli zmiany chorobowe znajdują się w fałdach skórnych (pod piersią, między palcami, między pośladkami, w pachwinach), można nałożyć dodatkowo opatrunek z gazy, zwłaszcza na noc. Czas leczenia: grzybica stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej - 7 dni, łupież pstry - 14 dni. Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach. Stosowanie nieregularne lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Jeśli po 14 dniach od rozpoczęcia leczenia nie stwierdza się poprawy, należy zwrócić się po poradę do lekarza. Należy chronić oczy przed kontaktem z lekiem. W przypadku dostania się kremu do oczu, należy przemyć je czystą, ciepłą wodą.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Sporadycznie występuje zaczerwienienie skóry, świąd lub pieczenie w miejscach pokrytych lekiem. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Jeśli jednak wystąpią reakcje nadwrażliwości konieczne jest przerwanie leczenia. POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie Undofen Max: Zewnętrznie. Lek tylko do stosowania na skórę raz lub dwa razy na dobę. Przed nałożeniem kremu UNDOFEN MAX należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry, na którą będzie on nanoszony. Następnie należy nanieść cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca na skórze i wokół nich, i lekko wcierać. Jeżeli zmiany chorobowe znajdują się w fałdach skórnych (pod piersią, między palcami, między pośladkami, w pachwinach), można nałożyć dodatkowo opatrunek z gazy, zwłaszcza na noc. Czas leczenia: grzybica stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej - 7 dni, łupież pstry - 14 dni. Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach. Stosowanie nieregularne lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Jeśli po 14 dniach od rozpoczęcia leczenia nie stwierdza się poprawy, należy zwrócić się po poradę do lekarza. Należy chronić oczy przed kontaktem z lekiem. W przypadku dostania się kremu do oczu, należy przemyć je czystą, ciepłą wodą.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Sporadycznie występuje zaczerwienienie skóry, świąd lub pieczenie w miejscach pokrytych lekiem. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Jeśli jednak wystąpią reakcje nadwrażliwości konieczne jest przerwanie leczenia. POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Skutki uboczne Undofen Max: Sporadycznie występuje zaczerwienienie skóry, świąd lub pieczenie w miejscach pokrytych lekiem. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Jeśli jednak wystąpią reakcje nadwrażliwości konieczne jest przerwanie leczenia. POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Poinformuj lekarza gdy lek Undofen Max: Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Dotyczy:
  • łupież pstry,
  • dermatofity,
  • grzybica stóp,
  • drożdżak.

Definicja Terbinafini hydrochloridum: Co to jest Undofen Max lek w Skutki uboczne U .