xaluron skutki uboczne co to znaczy
Definicja skład. Co to jest wspomaga odnowę śluzówki pochwy. Stosowanie Xaluron skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Xaluron

Nazwa zagraniczna Xaluron:
Składniki leku Xaluron: sól sodowa kwasu hialuronowego
Forma leku Xaluron: globulki dopochwowe
Kategorie: Wyroby medyczne
Specjalność: Ginekologia i położnictwo
Efekty pożądane Xaluron wspomaga odnowę śluzówki pochwy
Podobne do Xaluron: Xaluron, globulki dopochwowe, 10 szt
Zamienniki Xaluron: Cicatridina, globulki dopochwowe, 10 szt (FARMA DERMA)
Instrukcja Xaluron stosowanie: Jako środek wspomagający procesy odnowy w leczeniu stanów atrofii (zaniku) błony śluzowej pochwy (w okresie menopauzy, chemio- i radioterapii, po usunięciu przydatków, po porodach i zabiegach).DAWKOWANIE:Dopochwowo. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną globulkę przed położeniem się spać. Globulkę należy założyć głęboko do pochwy. Globulki dopochwowe zapakowane są w plastikową folię ochronną. Przed wyjęciem globulki z folii ochronnej należy się upewnić, że konsystencja globulki jest dostatecznie zwarta i daje możliwość poprawnego założenia. Jeśli globulka jest zbyt płynna należy (nie wyjmując jej z opakowania) na kilka minut włożyć ją do lodówki lub pod strumień zimnej, bieżącej wody. Następnie należy rozerwać folię ochronną od strony, gdzie jest fabrycznie rodzielona i wyjąć globulkę, uprzednio umytymi rękoma. Folię ochronną należy wyrzucić. Globulkę założyć w pozycji leżącej, głęboko wprowadzając ją palcem do pochwy. Globulki nie wolno aplikować z fragmentami folii ochronnej. Należy unikać kontaktu globulki z oczami.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku zaleca się przerwanie terapii i kontakt z lekarzem.
Dawkowanie Xaluron: Dopochwowo. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną globulkę przed położeniem się spać. Globulkę należy założyć głęboko do pochwy. Globulki dopochwowe zapakowane są w plastikową folię ochronną. Przed wyjęciem globulki z folii ochronnej należy się upewnić, że konsystencja globulki jest dostatecznie zwarta i daje możliwość poprawnego założenia. Jeśli globulka jest zbyt płynna należy (nie wyjmując jej z opakowania) na kilka minut włożyć ją do lodówki lub pod strumień zimnej, bieżącej wody. Następnie należy rozerwać folię ochronną od strony, gdzie jest fabrycznie rodzielona i wyjąć globulkę, uprzednio umytymi rękoma. Folię ochronną należy wyrzucić. Globulkę założyć w pozycji leżącej, głęboko wprowadzając ją palcem do pochwy. Globulki nie wolno aplikować z fragmentami folii ochronnej. Należy unikać kontaktu globulki z oczami.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku zaleca się przerwanie terapii i kontakt z lekarzem.
Skutki uboczne Xaluron: Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku zaleca się przerwanie terapii i kontakt z lekarzem.
Poinformuj lekarza gdy lek Xaluron:
Dotyczy:
  • atrofia,
  • pochwa,
  • suchość pochwy,
  • bolesny stosunek,
  • spadek estrogenów,
  • menopauza,
  • operacja,
  • chemioterapia,
  • błona śluzowa.

Definicja : Co to jest Xaluron lek w Skutki uboczne X .