xenical skutki uboczne co to znaczy
Definicja Orlistatum skład. Co to jest zmniejsza wchłanianie tłuszczów przyjętych z pożywieniem.

Czy pomocne?

Leczenie Xenical

Nazwa zagraniczna Xenical: Orlistatum
Składniki leku Xenical: orlistat
Forma leku Xenical: kapsułki
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
  • Dietetyka,
  • Medycyna rodzinna.
Efekty pożądane Xenical zmniejsza wchłanianie tłuszczów przyjętych z pożywieniem
Podobne do Xenical:
  • Xenical, kapsułki, 120 mg, 84 szt,
  • Xenical, kapsułki, 42 szt.
Zamienniki Xenical:
Instrukcja Xenical stosowanie: W połączeniu z umiarkowanie niskokaloryczną dietą w leczeniu pacjentów z otyłością.DAWKOWANIE:Doustnie, w czasie lub w ciągu 1 godziny po spożyciu każdego głównego posiłku i popijając wodą. Jeśli chory nie spożywa posiłku lub gdy posiłek nie zawiera tłuszczu, dawkę należy pominąć. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Dzienne dostarczanie tłuszczów powinno byc równomiernie rozłożone na 3 posiłki w ciagu dnia.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:W większości przypadków mają charakter zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Częstość działań niepożądanych ulegała zmniejszeniu po dłuższym okresie przyjmowania orlistatu. Możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego może się zwiększać, jeśli orlistat jest stosowany razem z dietą o dużej zawartości tłuszczu. Bardzo częste: plamienie tłuszczowe z odbytu, bóle brzucha/dyskomfort, gazy z wydzieliną, parcie na stolec, tłuszczowe/oleiste stolce, wzdęcie z oddawaniem gazów, płynne stolce, plamienie tłuszczowe, częstsze oddawanie stolca.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy występuje u ciebie zespół złego wchłaniania, choroby wątroby.
Dawkowanie Xenical: Doustnie, w czasie lub w ciągu 1 godziny po spożyciu każdego głównego posiłku i popijając wodą. Jeśli chory nie spożywa posiłku lub gdy posiłek nie zawiera tłuszczu, dawkę należy pominąć. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Dzienne dostarczanie tłuszczów powinno byc równomiernie rozłożone na 3 posiłki w ciagu dnia.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:W większości przypadków mają charakter zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Częstość działań niepożądanych ulegała zmniejszeniu po dłuższym okresie przyjmowania orlistatu. Możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego może się zwiększać, jeśli orlistat jest stosowany razem z dietą o dużej zawartości tłuszczu. Bardzo częste: plamienie tłuszczowe z odbytu, bóle brzucha/dyskomfort, gazy z wydzieliną, parcie na stolec, tłuszczowe/oleiste stolce, wzdęcie z oddawaniem gazów, płynne stolce, plamienie tłuszczowe, częstsze oddawanie stolca.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy występuje u ciebie zespół złego wchłaniania, choroby wątroby.
Skutki uboczne Xenical: W większości przypadków mają charakter zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Częstość działań niepożądanych ulegała zmniejszeniu po dłuższym okresie przyjmowania orlistatu. Możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego może się zwiększać, jeśli orlistat jest stosowany razem z dietą o dużej zawartości tłuszczu. Bardzo częste: plamienie tłuszczowe z odbytu, bóle brzucha/dyskomfort, gazy z wydzieliną, parcie na stolec, tłuszczowe/oleiste stolce, wzdęcie z oddawaniem gazów, płynne stolce, plamienie tłuszczowe, częstsze oddawanie stolca.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy występuje u ciebie zespół złego wchłaniania, choroby wątroby.
Poinformuj lekarza gdy lek Xenical: Gdy występuje u ciebie zespół złego wchłaniania, choroby wątroby.
Dotyczy:
  • odchudzanie,
  • otyłość,
  • tłuszcze.

Definicja Orlistatum: Co to jest Xenical lek w Skutki uboczne X .