zyllt skutki uboczne co to znaczy
Definicja Clopidogrelum skład. Co to jest zapobiega zlepianiu się płytek krwi, tworzeniu zakrzepów.

Czy pomocne?

Leczenie Zyllt

Nazwa zagraniczna Zyllt: Clopidogrelum
Składniki leku Zyllt: klopidogrel
Forma leku Zyllt: tabletki
Kategorie: Krew i układ krwiotwórczy
Specjalność: Kardiologia
Efekty pożądane Zyllt zapobiega zlepianiu się płytek krwi, tworzeniu zakrzepów i zatykaniu tętnic
Podobne do Zyllt: Zyllt, tabetki powlekane, 75 mg, 28 szt
Zamienniki Zyllt:
  • Areplex, tabletki powlekane, 75 mg, 28 szt (ADAMED),
  • Clopidix, 75 mg, tabl.powl., 28 szt,bl(1x28) (LEK-AM),
  • Plavix, tabletki powlekane, 75 mg, 28 szt (SANOFI-PHARMA BMS).
Instrukcja Zyllt stosowanie: Zapobieganie powstawaniu zakrzepów i zakrzepicy u pacjentów z objawami zaawansowanej miażdżycy, Zyllt zmniejsza ryzyko wystąpienia udarów mózgu lub zawałów serca, zgonów z powodu schorzeń naczyń krwionośnych oraz zakrzepicy tętnic kończyn dolnych.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zyllt nie jest przeznaczony do leczenia dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat, dlatego nie należy go stosować w tej grupie wiekowej.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, bóle brzucha). Do poważniejszych działań niepożądanych klopidogrelu zalicza się również zaburzenia krzepnięcia krwi i krwotoki, które są jednak rzadsze niż w przypadku kwasu acetylosalicylowego. Najpoważniejszym działaniem niepożądanym klopidogrelu jest zakrzepowa plamica małopłytkowa (TTP).POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz choroby, w których wzrasta ryzyko wewnętrznych krwotoków (np. chorobę wrzodową żołądka), schorzenia wątroby lub nerek, planujesz zabieg chirurgiczny lub stomatologiczny w ciągu dwóch tygodni po ewentualnym rozpoczęciu stosowania leku.
Dawkowanie Zyllt: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zyllt nie jest przeznaczony do leczenia dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat, dlatego nie należy go stosować w tej grupie wiekowej.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, bóle brzucha). Do poważniejszych działań niepożądanych klopidogrelu zalicza się również zaburzenia krzepnięcia krwi i krwotoki, które są jednak rzadsze niż w przypadku kwasu acetylosalicylowego. Najpoważniejszym działaniem niepożądanym klopidogrelu jest zakrzepowa plamica małopłytkowa (TTP).POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz choroby, w których wzrasta ryzyko wewnętrznych krwotoków (np. chorobę wrzodową żołądka), schorzenia wątroby lub nerek, planujesz zabieg chirurgiczny lub stomatologiczny w ciągu dwóch tygodni po ewentualnym rozpoczęciu stosowania leku.
Skutki uboczne Zyllt: Najczęściej zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, bóle brzucha). Do poważniejszych działań niepożądanych klopidogrelu zalicza się również zaburzenia krzepnięcia krwi i krwotoki, które są jednak rzadsze niż w przypadku kwasu acetylosalicylowego. Najpoważniejszym działaniem niepożądanym klopidogrelu jest zakrzepowa plamica małopłytkowa (TTP).POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz choroby, w których wzrasta ryzyko wewnętrznych krwotoków (np. chorobę wrzodową żołądka), schorzenia wątroby lub nerek, planujesz zabieg chirurgiczny lub stomatologiczny w ciągu dwóch tygodni po ewentualnym rozpoczęciu stosowania leku.
Poinformuj lekarza gdy lek Zyllt: Gdy masz choroby, w których wzrasta ryzyko wewnętrznych krwotoków (np. chorobę wrzodową żołądka), schorzenia wątroby lub nerek, planujesz zabieg chirurgiczny lub stomatologiczny w ciągu dwóch tygodni po ewentualnym rozpoczęciu stosowania leku.
Dotyczy:
  • zakrzep,
  • leki przeciwzakrzepowe,
  • miażdżyca,
  • płytki krwi,
  • zakrzepica,
  • zawał.

Definicja Clopidogrelum: Co to jest Zyllt lek w Skutki uboczne Z .