ambulatory blood pressure co to znaczy
Co to jest Ambulatory Blood Pressure Monitoring. Jak leczyć jedno ze specjalistycznych badań.

Czy pomocne?

Co to jest Ambulatory Blood Pressure Monitoring

Definicja AMBULATORY BLOOD PRESSURE MONITORING: (ABPM) automatyczny całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego; jedno ze specjalistycznych badań stosowanych w diagnostyce nadciśnienia tętniczego; badanie jest pomocne w: weryfikacji podejrzenia nadciśnienia białego fartucha i nadciśnienia opornego na leczenie, ocenie ciśnienia tętniczego w nocy, określeniu wskazań do leczenia nadciśnienia; urządzeniami do ABPM dysponują zwykle jedynie specjalistyczne ośrodki zajmujące się diagnostyką i leczeniem nadciśnienia tętniczego; potocznie badanie ABPM określane jest często jako "holter ciśnieniowy"

Definicja Sfigmomanometr:
Co to jest słownictwie - ciśnieniomierz) urządzenie służące do pomiaru ciśnienia tętniczego; zbudowane jest z manometru rtęciowego lub sprężynowego, poduszki gumowej znajdującej się w mankiecie (do zakładania ambulatory blood pressure monitoring co znaczy.
Definicja PTCA:
Co to jest transluminal coronary angioplasty) przezskórna śródnaczyniowa koronaroplastyka; zabieg mający na celu poszerzenie światła tętnic wieńcowych zaopatrujących serce i poprawę przepływu krwi przez ambulatory blood pressure monitoring krzyżówka.
Definicja Bóle Krzyża:
Co to jest pojawiające się w dolnej części pleców, najczęściej występują pomiędzy 20 a 50 rokiem życia, a ich częstotliwość rośnie wraz z wiekiem. Dzieci rzadko skarżą się na taki ból, zazwyczaj po forsownym ambulatory blood pressure monitoring co to jest.
Definicja Cholesterol:
Co to jest syntetyzowany w organizmie człowieka oraz wchłaniany wraz z pokarmami z przewodu pokarmowego; jest niezbędny w procesie syntezy hormonów steroidowych: płciowych, kory nadnerczy i kwasów żółciowych ambulatory blood pressure monitoring słownik.
Definicja Próba Wysiłkowa:
Co to jest diagnostyki choroby niedokrwiennej serca; wykonywane jest na ruchomej bieżni lub rowerze stacjonarnym z równoczesnym zapisem krzywej EKG; podczas badania pacjent według ściśle określonego schematu ambulatory blood pressure monitoring czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: