dodatkowe badania co to znaczy
Co to jest badania dodatkowe. Jak leczyć lub badania laboratoryjne, które mają na celu zebranie.

Czy pomocne?

Co to jest badania dodatkowe

Definicja BADANIA DODATKOWE: adania wykonywane z wykorzystaniem sprzętu diagnostycznego lub badania laboratoryjne, które mają na celu zebranie informacji umożliwiających dobór najskuteczniejszej metody leczenia; w przypadku pacjentów z nadciśnieniem tętniczym są to najczęściej: badanie dna oka, echokardiogram, USG nerek i tętnic szyjnych, mikroalbuminuria, test doustnego obciążenia glukozą

Definicja Badanie Podmiotowe:
Co to jest jeden z etapów badania pacjenta; podczas badania podmiotowego lekarz zbiera informacje o: aktualnych dolegliwościach występujących u pacjenta - charakterze i czasie trwania objawów chorobowych badania dodatkowe co znaczy.
Definicja Lipidy:
Co to jest organicznych, których cząsteczki zawierają kwasy tłuszczowe; charakterystyczną cechą lipidów jest dobra rozpuszczalność w substancjach organicznych i zła rozpuszczlność w wodzie; do lipidów prostych badania dodatkowe krzyżówka.
Definicja Mikroalbuminuria:
Co to jest z moczem 30-300 mg/dobę lub 20-200 mg/l albumin (białka). Jest to wczesny objaw świadczący o uszkodzeniu nerek (nefropatii) w przebiegu schorzeń takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze badania dodatkowe co to jest.
Definicja ABPM:
Co to jest Blood Pressure Monitoring) automatyczny całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego; jedno ze specjalistycznych badań stosowanych w diagnostyce nadciśnienia tętniczego; badanie jest pomocne w: weryfikacji badania dodatkowe słownik.
Definicja Diastolic Blood Pressure:
Co to jest ciśnienie tętnicze - najniższa dolna wartość ciśnienia stwierdzana podczas jego pomiaru; pojawia się w momencie rozkurczu serca; w metodzie osłuchowej pomiaru ciśnienia za wartość ciśnienia badania dodatkowe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: