wrzodowa choroba co to znaczy
Co to jest choroba wrzodowa. Jak leczyć błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy, który jest.

Czy pomocne?

Co to jest choroba wrzodowa

Definicja CHOROBA WRZODOWA: Wrzód trawienny to kraterowaty ubytek (uszkodzenie) w błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy, który jest spowodowany działaniem kwasu żołądkowego. Obecnie uważa się, że głównym czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie wrzodów jest bakteria Helicobacter pylori. Powoduje ona stan zapalny błony śluzowej, a w następstwie zwiększenie poziomu gastryny i kwasu solnego. Uszkodzenie śluzówki może prowadzić do powstania wrzodu.

Oprócz wyżej wspomnianej bakterii do powstania wrzodów trawiennych przyczyniają się:

- leki: przede wszystkim z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych, np. kwas acetylosalicylowy (czyli popularna Aspiryna), ibuprofen, naproksen;

- używki: papierosy, u palaczy nawroty choroby są częstsze, a ubytki śluzówki goją się trudniej; alkohol może nasilić dolegliwości poprzez drażnienie uszkodzonej ściany żołądka lub dwunastnicy;

- nieregularny tryb życia i stres;

- inne rzadsze przyczyny

Definicja Angioplastyka:
Co to jest celu poszerzenie światła naczynia krwionośnego i poprawę przepływu krwi przez poszerzane naczynie, poprawia ukrwienie narządów zaopatrywanych przez naczynie będące przedmiotem zabiegu; metoda choroba wrzodowa co znaczy.
Definicja Endotelinz:
Co to jest przez śródbłonek naczyniowy. Najsilniej spośród wszystkich znanych hormonów obkurczają naczynia krwionośne i poprzez to podnoszą ciśnienie tętnicze krwi. Ich działaniu na ścianę naczyń przeciwdziała choroba wrzodowa krzyżówka.
Definicja Dna Moczanowa:
Co to jest zapalenie stawów, podagra) choroba spowodowana odkładaniem się kryształów kwasu moczowego w stawach i ścięgnach; odkładające się złogi kwasu moczowego powodują powstanie stanu zapalnego w stawach choroba wrzodowa co to jest.
Definicja High Blood Pressure:
Co to jest arterialis, ang. hypertension) nadciśnienie tętnicze; schorzenie rozpoznawane w przypadku, gdy wartości ciśnienia tętniczego zmierzone podczas przynajmniej dwóch wizyt u lekarza są wyższe lub równe choroba wrzodowa słownik.
Definicja Hypertensio Arterialis:
Co to jest high blood pressure) nadciśnienie tętnicze; schorzenie rozpoznawane w przypadku, gdy wartości ciśnienia tętniczego zmierzone podczas przynajmniej dwóch wizyt u lekarza są wyższe lub równe 140/90 mm choroba wrzodowa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: