ryzyka czynniki co to znaczy
Co to jest czynniki ryzyka. Jak leczyć nadciśnienia; do czynników niemodyfikowalnych - na które nie.

Czy pomocne?

Co to jest czynniki ryzyka

Definicja CZYNNIKI RYZYKA: przyczyny zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia; do czynników niemodyfikowalnych - na które nie mamy wpływu - należą: wiek (ryzyko wystąpienia nadciśnienia wzrasta wraz z wiekiem) oraz rodzinne obciążenia genetyczne (ryzyko wzrasta, gdy rodzice chorowali na nadciśnienie); czynniki modyfikowalne to: otyłość, palenie tytoniu, brak regularnej aktywności fizycznej, nadużywanie alkoholu, nadmierne spożycie sodu (składnik soli) oraz stres

Definicja Rzucawka:
Co to jest ciążowe) to występowanie w okresie ciąży nadciśnienia tętniczego, białkomoczu i napadu drgawek kloniczno-tonicznych połączonych z utratą świadomości. Kolejno po sobie występujące napady drgawek z czynniki ryzyka co znaczy.
Definicja Koronaroplastyka:
Co to jest transluminal coronary angioplasty - PTCA) przezskórna śródnaczyniowa koronaroplastyka; zabieg mający na celu poszerzenie światła tętnic wieńcowych zaopatrujących serce i polepszenie przepływu krwi czynniki ryzyka krzyżówka.
Definicja Wskaźnik Kostka &Amp;:
Co to jest ramię ( z ang. ankle brachial index – ABI) jest używany do oceny stanu naczyń tętniczych kończyn dolnych. Wyznaczenie wartości ABI jest stosowane jako badanie przesiewowe w diagnostyce przewlekłego czynniki ryzyka co to jest.
Definicja Ciśnienie Optymalne:
Co to jest ciśnienie tętnicze nie przekraczające wartości 120/80 mm Hg czynniki ryzyka słownik.
Definicja Badania Podstawowe:
Co to jest laboratoryjne, których wykonanie - np. w przypadku pacjentów z podejrzeniem nadciśnienia tętniczego - daje największe szanse na wykrycie przyczyny schorzeń i ustalenie odpowiedniego postępowania czynniki ryzyka czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: