ogólne osłabienie co to znaczy
Co to jest osłabienie ogólne. Jak leczyć najczęściej zgłaszanych dolegliwości w gabinecie lekarza.

Czy pomocne?

Co to jest osłabienie ogólne

Definicja OSŁABIENIE OGÓLNE: Ogólne osłabienie znajduje się w pierwszej dziesiątce najczęściej zgłaszanych dolegliwości w gabinecie lekarza rodzinnego. PENTOR w swoich danych statystycznych podaje, że w 2006 r. 62% ankietowanych osób odczuwało osłabienie. To bardzo duży odsetek.

Ogólne osłabienie może towarzyszyć praktycznie każdej chorobie, dlatego nie powinno się go lekceważyć, jeśli jego przyczyna nie jest znana (na przykład z powodu niewyspania, stresu lub przemęczenia pracą) i należy zgłosić się do lekarza.

Przyczyną ogólnego osłabienia może być:

1) anemia

2) zaburzenia snu

3) infekcje wirusowe i bakteryjne

4) cukrzyca

5) choroby wątroby i nerek

6) choroby reumatyczne

7) choroby autoimmunologiczne (np. toczeń)

8) nowotwór

9) niedoczynność tarczycy

10) depresja

11) przewlekły lęk

12) niedożywienie (np. anoreksja)

13) przyjmowane leki (np. przeciwalergiczne, przeciwnadciśnieniowe, uspokajające – należy zapoznać się z ulotką dołączoną do leku)

14) wiele innych choró

Definicja Postępowanie Terapeutyczne:
Co to jest leczenie, terapia) postępowanie mające na celu zwalczanie choroby; wśród pojęć związanych z postępowaniem leczniczym wyróżnia się: terapię farmakologiczną (farmakoterapia), czyli działanie polegające osłabienie ogólne co znaczy.
Definicja Insulina:
Co to jest i wydzielany przez komórki β wysp trzustki, odpowiedzialny jest za wykorzystanie cukru (glukozy), jego działanie powoduje obniżenie poziomu (stężenia) glukozy we krwi, a zwiększenie jego poziomu osłabienie ogólne krzyżówka.
Definicja Badania Dodatkowe:
Co to jest wykorzystaniem sprzętu diagnostycznego lub badania laboratoryjne, które mają na celu zebranie informacji umożliwiających dobór najskuteczniejszej metody leczenia; w przypadku pacjentów z osłabienie ogólne co to jest.
Definicja Czynniki Ryzyka:
Co to jest zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia; do czynników niemodyfikowalnych - na które nie mamy wpływu - należą: wiek (ryzyko wystąpienia nadciśnienia wzrasta wraz z wiekiem) oraz osłabienie ogólne słownik.
Definicja Ból Stenokardialny:
Co to jest określenie używane przez lekarzy, będące synonimem dolegliwości spowodowanych chorobą niedokrwienną serca; mogą one przebiegać w postaci bólu, dławienia, pieczenia, ucisku lub ciężaru za mostkiem osłabienie ogólne czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: