terapeutyczne postępowanie co to znaczy
Co to jest postępowanie terapeutyczne. Jak leczyć celu zwalczanie choroby; wśród pojęć związanych z.

Czy pomocne?

Co to jest postępowanie terapeutyczne

Definicja POSTĘPOWANIE TERAPEUTYCZNE: (postępowanie leczenie, terapia) postępowanie mające na celu zwalczanie choroby; wśród pojęć związanych z postępowaniem leczniczym wyróżnia się: terapię farmakologiczną (farmakoterapia), czyli działanie polegające na podawaniu środków farmakologicznych; terapię niefarmakologiczną - w przypadku nadciśnienia tętniczego obejmującą zmianę stylu życia (odpowiednia dieta z obniżoną zawartościa soli i tłuszczów, redukcja nadwagi, zaprzestanie palenia tytoniu, zmniejszenie spożycia alkoholu, regularna aktywność fizyczna); terapię przyczynową - działanie lecznicze skierowane przeciwko przyczynie choroby; terapię objawową - polegającą na łagodzeniu i/lub usuwaniu objawów choroby; terapię zabiegową - polegającą na stosowaniu gównie metod chirurgicznych (np. w nadciśnieniu wtórnym, spowodowanym zwężeniem tętnicy nerkowej); terapię zachowawczą - polegającą głównie na stosowaniu środków farmakologicznych

Definicja Miażdżyca:
Co to jest atherosclerosis) przewlekła choroba, polegająca na obecności zmian zwyrodnieniowych w błonie środkowej i wewnętrznej ścian tętnic; gromadzenie złogów cholesterolu i jego związków doprowadza do postępowanie terapeutyczne co to jest.
Definicja Gorączka:
Co to jest podwyższenie temperatury ciała powyżej 38 stopni Celsjusza, jest odpowiedzią organizmu na działanie szkodliwych czynników. Przedział między 37°C a 38°C nazywamy stanem podgorączkowym.Podwyższenie postępowanie terapeutyczne definicja.
Definicja Zespół Metaboliczny:
Co to jest International Diabetes Federation (IDF) jest to występowanie:1.) otyłości brzusznej, zdefiniowanej jako obwód talii 80 cm u Europejek i  94 cm u Europejczykóworaz 2 z 4 następujących czy postępowanie terapeutyczne co znaczy.
Definicja Choroba Leśniowskiego-Crohna:
Co to jest ziarniniakowe zapalenie zlokalizowane w przewodzie pokarmowym, najczęściej w jelicie czczym, chociaż może dotyczyć każdego odcinka - od ust po odbyt.Przyczyna choroby nie została do końca poznana postępowanie terapeutyczne słownik.
Definicja Rzucawka:
Co to jest ciążowe) to występowanie w okresie ciąży nadciśnienia tętniczego, białkomoczu i napadu drgawek kloniczno-tonicznych połączonych z utratą świadomości. Kolejno po sobie występujące napady drgawek z postępowanie terapeutyczne znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: