mózgu udar co to znaczy
Co to jest udar mózgu. Jak leczyć krążenia krwi w tym rejonie; udar niedokrwienny spowodowany może.

Czy pomocne?

Co to jest udar mózgu

Definicja UDAR MÓZGU: uszkodzenie jakiegoś obszaru mózgu na skutek zaburzeń krążenia krwi w tym rejonie; udar niedokrwienny spowodowany może być np. zakrzepem lub zatorem w tętnicy mózgowej, udar krwotoczny - pęknięciem jednego z naczyń mózgowych; do udaru dochodzi częściej u osób chorujących na nadciśnienie tętnicze, miażdżycę tętnic, wady serca; objawami udaru mogą być niedowład połowiczy, zaburzenia mowy i zaburzenia świadomości

Definicja Udar Mózgu:
Co to jest jakiegoś obszaru mózgu na skutek zaburzeń krążenia krwi w tym rejonie; udar niedokrwienny spowodowany może być np. zakrzepem lub zatorem w tętnicy mózgowej, udar krwotoczny - pęknięciem jednego z udar mózgu co znaczy.
Definicja Korotkow Mikołaj:
Co to jest który w 1905 roku zmodyfikował metodę pomiaru ciśnienia tętniczego Riva-Rocciego, polegającą na osłuchiwaniu tętnicy podczas pomiaru; od jego nazwiska pochodzi określenie fazy Korotkowa udar mózgu krzyżówka.
Definicja Terapia:
Co to jest postępowanie mające na celu zwalczanie choroby; wśród pojęć związanych z terapią wyróżnia się: terapię farmakologiczną (farmakoterapia), czyli działanie polegające na podawaniu środków udar mózgu co to jest.
Definicja Elektrolity:
Co to jest żargonowe określenie jonów występujących naturalnie w płynach ustrojowych (surowicy, moczu, płynie komórkowym, itd.), głównymi elektrolitami organizmu człowieka są: sód, potas, wapń, magnez, chlo udar mózgu słownik.
Definicja Tętniak Aorty Piersiowej:
Co to jest średnicy aorty piersiowej > 3,5 cm, występujące w jej części wstępującej, zstępującej lub łuku aorty. Tętniaki dzielimy na:- wrodzone, związane z uwarunkowanymi genetycznie zespołami chorobowymi udar mózgu czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: