krwionośny układ co to znaczy
Co to jest układ krwionośny. Jak leczyć prowadzących krew od serca do tkanek obwodowych i narządów.

Czy pomocne?

Co to jest układ krwionośny

Definicja UKŁAD KRWIONOŚNY: (układ sercowo-naczyniowy) zbudowany jest z serca, tętnic (prowadzących krew od serca do tkanek obwodowych i narządów), naczyń włosowatych i żył (prowadzących krew powracającą do serca); w układzie krwionośnym człowieka wyróżnia się krwiobieg duży (rozpoczyna się aortą, prowadzi krew utlenowaną z lewej komory serca do wszystkich tkanek ciała) i krwiobieg mały (prowadzi krew odtlenowaną z tętnicy płucnej do płuc, gdzie krew pozbywa się dwutlenku węgla i pobiera tlen, a następnie wraca żyłami płucnymi do lewego przedsionka i lewej komory serca)

Definicja Udar Mózgu:
Co to jest jakiegoś obszaru mózgu na skutek zaburzeń krążenia krwi w tym rejonie; udar niedokrwienny spowodowany może być np. zakrzepem lub zatorem w tętnicy mózgowej, udar krwotoczny - pęknięciem jednego z układ krwionośny co znaczy.
Definicja Tętnica Główna:
Co to jest naczynie układu krwionośnego prowadzące krew z lewej komory serca do narządów całego organizmu; w naczyniu tym wyróżnia się kilka odcinków: aortę wstępującą, łuk aorty i aortę zstępującą, która po układ krwionośny krzyżówka.
Definicja Badanie Przedmiotowe:
Co to jest badania pacjenta przez lekarza; obejmuje: badanie głowy, szyi, klatki piersiowej (osłuchiwanie i opukiwanie serca oraz płuc), jamy brzusznej, kończyn; podczas badania przedmiotowego lekarz zbiera układ krwionośny co to jest.
Definicja Sfigmomanometr:
Co to jest słownictwie - ciśnieniomierz) urządzenie służące do pomiaru ciśnienia tętniczego; zbudowane jest z manometru rtęciowego lub sprężynowego, poduszki gumowej znajdującej się w mankiecie (do zakładania układ krwionośny słownik.
Definicja Lipidy:
Co to jest organicznych, których cząsteczki zawierają kwasy tłuszczowe; charakterystyczną cechą lipidów jest dobra rozpuszczalność w substancjach organicznych i zła rozpuszczlność w wodzie; do lipidów prostych układ krwionośny czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: