doldera belka co to znaczy
Co znaczy Belka doldera u dentysty?. Definicja protezami ruchomymi kotwiczonymi na implantach.

Czy pomocne?

Definicja Belka doldera

Co znaczy BELKA DOLDERA: Leczenie implantoprotetyczne bezzębia możemy przeprowadzić protezami ruchomymi kotwiczonymi na implantach.  Łączniki zakończone są dolutowaną albo dolaną do nich belką zwaną belką doldera. Na niej zatrzaskują się metalowe albo plastikowe zatrzaski. Min. liczba implantów użytych w tej metodzie to 2 w żuchwie i cztery w szczęce. Zaletą tej sposoby w porównaniu z metodami tradycyjnymi jest zakotwiczenie protez minusem jest ruchomość uzupełnień protetycznych, konieczność ich wyjęcia z j. ustnej i oczyszczenia. Alternatywne sposoby leczenia: zatrzaski kulowe, mechanizm locator.

Definicja Śruba Gojąca:
Co to jest umieszczana jest po zabiegu implantacji, zakłada się ją w celu przygotowania do dalszego leczenie protetycznego. Formuje ona dziąsło po zabiegu chirurgicznym i przygotowuje do dalszej rehabilitacji belka doldera co znaczy.
Definicja Brenemark:
Co to jest Brånemark, szwedzki naukowiec odkrył fakt, iż tytan potrafi integrować się z tkanką ludzką, w 1965 roku jako pierwszy wykonał zabieg na swoim pacjencie, któremu wówczas wszczepiony most służy belka doldera krzyżówka.
Definicja Pantomogram:
Co to jest twarzoczaszki, które pozwala ocenić stan i liczba kości mającej stanowić podłoże do implantacji a również zobaczyć w jakim stanie znajdują się sąsiadujące zęby. Zdjęcie pantomograficzne należy belka doldera co to jest.
Definicja Belka Doldera:
Co to jest implantoprotetyczne bezzębia możemy przeprowadzić protezami ruchomymi kotwiczonymi na implantach.  Łączniki zakończone są dolutowaną albo dolaną do nich belką zwaną belką doldera. Na niej zatrzaskują belka doldera słownik.
Definicja Shorty:
Co to jest jakie są dostępne na rynku. Shorty są służące wszędzie tam, gdzie jest niewiele miejsca na przykład: między jamą ustną a zatoką, wtedy nie musimy podnosić zatoki, albo nad nerwem żuchwowym belka doldera czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: