rogowaciejace dziąsło co to znaczy
Co znaczy Dziąsło rogowaciejace u dentysty?. Definicja zębodołowe szczęki i żuchwy. W przekroju.

Czy pomocne?

Definicja Dziąsło rogowaciejace

Co znaczy DZIĄSŁO ROGOWACIEJACE: Dziąsło osłania szyjkę anatomiczną zęba pokrywa wyrostki zębodołowe szczęki i żuchwy. W przekroju prowadzącym równolegle do długiej osi zęba, dziąsło ma kształt klina, w poprawnych warunkach j. ustnej, jeden brzeg klina przylega ściśle do szyjki zęba, a drugi tworzy powierzchnie wolną dziąsła. Brzeg dziąsła stykający się z szyjką zęba nazywamy częścią łączącą, a część wolną częścią brodawkową. Dziąsło właściwe (rogowaciejące) jest przytwierdzone do kostnego podłoża wyrostków zębodołowych, które przechodzi w luźną błonę śluzową pokrywającą pozostałą część wyrostków zębodołowych. Poprawne dziąsło właściwe ma zbita konsystencję, kolor różowy i regularnie wykazuje drobne groszkowanie powierzchni, wyglądem przypominające powierzchnię skórki pomarańczy.   W przeszłości uważano, iż występowanie dziąsła właściwego warunkuje utrzymanie zdrowego przyzębia, chroniąc dziąsło brzeżne przed urazami mechanicznymi związanymi z odcieniem tkanek miękkich od zęba. W połowie lat 80 pogląd ten został zakwestionowany, udowodniono, iż można utrzymać poprawny stan dziąsła i poprawne położenie przyczepu nawet przy całkowitym braku dziąsła właściwego. Warstwa tkanki przylegająca do zębów, przyrośnięta do kości stanowi zaporę przed wnikaniem zapalenia w głąb tkanek.

Definicja Proteza Szkieletowa:
Co to jest fizjologicznie przenosząca siły żucia, trzon protezy wykonany jest z metalu, co sprawia, iż stabilnie i mocno trzyma się podłoża. Nie uszkadza przyzębia. Z punktu widzenia medycznego proteza dziąsło rogowaciejace co znaczy.
Definicja Speedy:
Co to jest kształcie pozwalający na mocne kondensowanie kości na boki, implanty działają jak osteotomy. NobelSpeedy™ Replace wewnętrzne połączenie NobelSpeedy™ Groovy, Shorty zewnętrzne połączenie NobelSpeedy™ dziąsło rogowaciejace krzyżówka.
Definicja Sterowana Regeneracja Tkanki:
Co to jest w chirurgii stomatologicznej, które przy wykorzystaniu konkretnych materiałów prowadzą do odtworzenia struktur i funkcji utraconych tkanek przyzebia albo samej kości wyrostka zębodołowego. Metoda dziąsło rogowaciejace co to jest.
Definicja Dziąsło Rogowaciejace:
Co to jest szyjkę anatomiczną zęba pokrywa wyrostki zębodołowe szczęki i żuchwy. W przekroju prowadzącym równolegle do długiej osi zęba, dziąsło ma kształt klina, w poprawnych warunkach j. ustnej, jeden brzeg dziąsło rogowaciejace słownik.
Definicja Materiały Kościotwórcze:
Co to jest sytuacjach przed zabiegiem wprowadzenia wszczepów dentystycznych konieczne jest zregenerowanie ubytków tkanki kostnej albo tkanek przyzębia. Do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest wykorzystanie dziąsło rogowaciejace czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: