most co to znaczy
Co znaczy Most u dentysty?. Definicja albo zaczepiony na sąsiednich zębach (ruchomy).Oba typy.

Czy pomocne?

Definicja Most

Co znaczy MOST: Uzupełnienie protetyczne, może być zacementowany (stały) albo zaczepiony na sąsiednich zębach (ruchomy).Oba typy mostów stosuje się w celu uzupełnienia brakujących zębów i utraconego dziąsła. Mosty stałe zazwyczaj są wykonane z porcelany. Gdy potrzebne jest dodatkowe wzmocnienie, porcelana jest łączona z metalem szlachetnym albo nieszlachetnym. Tego typu mosty są zwykle trwalsze niż ruchome. Ładniej także wyglądają i są lepiej tolerowane. Jednakże dla zakotwiczenia wymagają okoronowania sąsiednich zębów. doktor wykonuje tak zwany filary (oszlifowując zęby jak pod korony) - na nich zostaje osadzony cały most. Uzupełnienie to wykonuje się z jednego kawałka metalu. Cała konstrukcja to dwie korony uzębienia i przęsło, które odtworzy nieistniejące zęby. Całość jest pokryta porcelaną i zacementowana na filarach. Pacjent z tego typu odbudową powinien używać szczególnych nitek do czyszczenia pod przęsłami mostu ( tak zwany extra floss). Mosty stałe są bardzo wygodne ponieważ niewyjmowane. tak aby wykonać taki most na pierwszej wizycie ;doktor pobiera od pacjenta wyciski na podstawie których technik w pracowni robi most. Zwykle - szczególnie przy większych pracach, konieczna jest jeszcze przymiarka mostu.Rodzaje mostów w zależności od materiału (tak jak korony) mogą być: licowane porcelaną (ładne i silne) bezmetalowe (bardzo ładne do niewielkich braków) licowane porcelaną na cerkonie licowane kompozytem licowane akrylem W niektórych sytuacjach można zrobić mały most bez szlifowania zębów tzw wklejany (lecz muszą być do tego warunki) albo oparty na wkładach, np. zamiast starych wypełnień w sąsiednich zębach.

Definicja Metoda Tunelowa:
Co to jest jest zabieg chirurgiczny wykonywany przy pokryciu recesji wielu zębów. Chirurg wykonuje przeszczep płata śluzówkowego, pod którym powstaje tak zwany tunel. Naciągniecie dziąsła na odsłonięte szyjki most co znaczy.
Definicja Speedy:
Co to jest kształcie pozwalający na mocne kondensowanie kości na boki, implanty działają jak osteotomy. NobelSpeedy™ Replace wewnętrzne połączenie NobelSpeedy™ Groovy, Shorty zewnętrzne połączenie NobelSpeedy™ most krzyżówka.
Definicja Przeszczepienie Płata Podśluzówkowego:
Co to jest Zabieg opierający na wycięciu fragmentu tkanki łącznej z podniebienia i wszczepieniu jej na odsłonięte szyjki zębowe most co to jest.
Definicja Tomografia Komputerowa:
Co to jest materiału do wizualizacji 3D. Badanie niezbędne do diagnostyki trudnych przypadków, jak także pozwala uniknąć niespodzianek, które mogą nas zaskoczyć po diagnostyce pantomograficznej. Niezbędne przy most słownik.
Definicja Łączniki:
Co to jest złączający implant z przyszłą koroną zęba. Do dyspozycji mamy całą gamę łączników standardowych i indywidualnych. Tańszym rozwiązaniem są łączniki standardowe jednak z powodów estetycznych czasem most czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: