zębów piaskowanie co to znaczy
Co znaczy Piaskowanie zębów u dentysty?. Definicja osadów, które znajdują się na powierzchni zębów.

Czy pomocne?

Definicja Piaskowanie zębów

Co znaczy PIASKOWANIE ZĘBÓW: Zabieg opierający na usuwaniu drobin kamienia nazębnego i osadów, które znajdują się na powierzchni zębów. Czyszczenie dzieje się dzięki specjalnego proszku, którego zarówno skład jak i gramatura są dostosowane do prawidłowego usuwania drobin kamienia nazębnego iosadów. Proszek wraz ze sprężonym powietrzem i odpowiednią ilością wody uderza w powierzchnie zębów powodując usunięcie zanieczyszczeń. Zabieg można wykonywać u prawie każdego pacjenta mającego problemy z osadami nazębnymi, a również wskazane jest wykorzystywanie tej sposoby w celu dokładnego oczyszczenia powierzchni zębów po zabiegu scallingu skanerem ultradźwiękowym. Scaling ultradźwiekowy uniemożliwia usuwanie drobin kamienia, jeżeli jego rozmiar jest mniejsza od średnicy ostrza scalera. Piaskowania nie stosuje się u pacjentów: cierpiących na chroniczny bronchit albo astmę i będących na diecie małosolnej (z racji na skład proszku). Czas trwania zabiegu w głównej mierze zależy od ilości i rodzaju zanieczyszczeń, jakie należy usunąć. Zależy także od tego, czy dokonujemy piaskowania wszystkich zębów, czy także oczyszczamy pojedyncze zęby. Zabieg przeprowadzany jest w trakcie standardowej wizyty wgabinecie. Trwałość i sukces piaskowania w dużej mierze zależy od pacjenta. Dbanie o higienę jamy ustnej, zwłaszcza dokładne czyszczenie zębów i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych (zaleca się wykorzystywanie wodnego irygatora albo nici stomatologicznych) pozwala utrzymać poprawny sukces piaskowania poprzez sporo miesięcy, a nawet lat. Po zabiegu piaskowania poprzez ok. 3 godziny należy bezwzględnie wystrzegać się picia kawy, herbaty i palenia tytoniu, poniewaz zęby są kompletnie oczyszczone i pozbawione ochrony. Proteiny występujące w ślinie potrzebują 2-3 godz. na odbudowę warstwy ochronnej. Zęby w tym czasie nie mają żadnego zabezpieczenia przed przebarwieniami. Przyczyn pojawienia się kamienia nazębnego jest sporo. Należą do nich między innymi: spożywane napoje (kawa, herbata) palenie papierosów niewiele dokładne albo nieumiejętne czyszczenie zębów nie używanie wodnego irygatora albo nici stomatologicznych do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych

Definicja Aparat Rentgenowski:
Co to jest rentgenowskie umożliwia lekarzowi podjęcie właściwej decyzji o wyborze leczenia, jest niezbędne w czasie leczenia kanałowego (z racji na konieczność uwidocznienia struktury kanałów korzeniowych przed piaskowanie zębów co to jest.
Definicja Obciążenie Natychmiastowe:
Co to jest zastanych warunków w jamie ustnej  umieszczamy implant, po wszczepieniu w kość, jeśli stabilność pierwotna jest poprawna obciążamy na tej samej wizycie odbudową protetyczną, przykręcamy natychmiast  piaskowanie zębów definicja.
Definicja Bio Guide:
Co to jest produkowana z kolagenu wieprzowego. Budowa białkowa Bio-Gide'a przyspiesza mechanizm gojenia ran i umożliwia optymalną regenerację kości. Bio-Gide ulega stopniowemu rozkładowi następującemu w piaskowanie zębów co znaczy.
Definicja Replace Select:
Co to jest implantu sprzyja bezpiecznemu mocowaniu w trudnych warunkach kostnych szczęki, na przykład między zbiegającymi się korzeniami sąsiednich zębów. W systemie tym istnieje sposobność zagęszczenia kości piaskowanie zębów słownik.
Definicja Mapowanie Modeli:
Co to jest inaczej szyna światłoutwardzalna, służąca do oceny grubości warstwy dziąsła i ustalenia grubości kości. Lek. stom. nawierca, co milimetr otwory, gdzie umieszcza sondę periodontologiczną, która ma na piaskowanie zębów znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: