mocznica co to znaczy
Definicja MOCZNICA w domu. Jak leczyć ostrej i przewlekłej niewydolności nerek. To zaburzenie i.

Czy pomocne?

Jak leczyć Mocznica

Definicja MOCZNICA: (inaczej: uremia) to zespół objawów pojawiający się w ostrej i przewlekłej niewydolności nerek. To zaburzenie i upośledzenie czynności wydalniczej i regulacyjnej nerek, które powstaje w wyniku gromadzenia się (w ilościach toksycznych dla organizmu) azotowych produktów przemiany materii, które u zdrowego człowieka są wydalane z moczem. W końcowym stadium wymaga najczęściej leczenia nerkozastępczego (dializy, przeszczep nerki).

Definicja Mutacja Punktowa (Genowa):
Co to jest materiału genetycznego (jego budowy chemicznej) obejmująca region najczęściej kilku-kilkunastu par nukleotydów. Zmiana dotyczy zamiany, dodania albo wypadnięcia fragmentu DNA albo RNA. Regularnie mocznica co znaczy.
Definicja Menstruacja (Cykl Menstruacyjny):
Co to jest którego dochodzi do wydalania na zewnątrz powierzchniowej warstwy błony śluzowej macicy po jej uprzednim złuszczeniu, czego skutkiem są comiesięczne obfite krwawienia (miesiączka, moment). Region mocznica krzyżówka.
Definicja Moszna:
Co to jest skórno-powięziowym, otaczającym jądra, najądrza i krótki odcinek powrózków nasiennych. Jest uwypukleniem powłok brzucha i ma za zadanie zapewnić odpowiednią temperaturę jąder, a więc o ok. 2°C mocznica co to jest.
Definicja Mały Obieg (Płucny):
Co to jest najważniejszych sieci naczyń krwionośnych ludzkiego organizmu. Jego funkcją jest natlenienie krwi spływającej z całego organizmu przez przepompowanie jej poprzez naczynia włosowate pęcherzyków mocznica słownik.
Definicja Monosomia:
Co to jest polegająca na utracie jednego chromosomu z pary chromosomów homologicznych. Z powodu takiej zmiany każda komórka zawiera 45 chromosomów (2n-1), a nie 46 (2n), jak w razie poprawnych komórek. U ludzi mocznica czym jest.

Definicja Mocznica w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: