żucia guma co to znaczy
Co znaczy Guma do żucia? Leczenie pośrednio - żucie gumy ma pozytywny wpływ na zęby. Skutkuje.

Czy pomocne?

Co to jest Guma do żucia

Słownik GUMA DO ŻUCIA: Badania pokazują, iż - pośrednio - żucie gumy ma pozytywny wpływ na zęby. Skutkuje mianowicie zwiększone wydzielanie śliny. Ślina wypłukuje resztki pokarmów , które są pożywką dla bakterii. Ślina posiada oprócz tego właściwości buforujące (neutralizujące) kwasy wytwarzane poprzez bakterie. Rolą śliny jest również remineralizacja zębów. To jest jakby "doładowanie" zewnętrznej warstwy zęba poprzez wapń i fosfor, dzięki temu zęby stają się "twardsze" i poprzez to bardziej odporne na próchnicę. Jeżeli ślina jest "niepełnowartościowa" albo gdy jest jej zbyt niewiele, jak ma to miejsce w pewnych schorzeniach, po pewnych lekach czy po radioterapii. Żucie gumy może mieć działanie terapeutyczne. W tych wypadkach, żucie gumy tuż po przebudzeniu , poprzez 10 min, , poprzez ok. 2 tygodnie znacznie poprawia liczba wydzielanej śliny, poprawia jej pH i właściwości buforujące. Jeżeli guma jest słodzona zwykłym cukrem, to , poprzez pierwsze 15-20 min. żucia cukier utrzymuje się w ustach. Trudno wtedy mówić o pozytywnym działaniu. Jednak większość gum zawiera słodziki syntetyczne , które w mniejszym stopniu niż cukier naturalny są przyswajane , poprzez bakterie. Xylitol - słodzik stosowany w pewnych gumach, ma dodatkowe działanie przeciwpróchnicowe, a nawet może remineralizować (leczyć) min. ubytki. Do pewnych gum są dodawane związki wapnia i fosforu, co ma dodatkowo zabezpieczać przed próchnicą. Panuje obiegowa opinia, iż żucie gumy skutkuje " wypadanie plomb". To jest stwierdzenie fałszywe. Wypełnienie, które wypada przyklejając się do gumy i żeby wypadło. Są jednak inne, ujemne aspekty żucia gumy - zmęczenie mięśni a nawet ich ból, mogą się również pojawić problemy w stawach skroniowo-żuchwowych. Żucie gumy to indywidualny wybór. Jeżeli żujesz gumę, to polecam gumę bezcukrową i jeżeli żucie miałoby wspomagać twoje wysiłki w walce z próchnicą to rób to 3 do 5 razy na dzień , , poprzez przynajmniej 5 min. jeżeli masz zwiększoną skłonność do próchnicy to guma zawierająca Xylitol będzie najlepsza. jeżeli w czasie żucia odczuwasz ból szczęk albo głowy, ogranicz żucie albo z niego zrezygnuj.

Definicja Gingivitis:
Co to jest zapalenie dziąseł więcej >> guma do żucia co znaczy.
Definicja Guz Ciążowy:
Co to jest łagodna zmiana w jamie ustnej, która pojawia się u ok. 5 % kobiet w ciąży. Zwykle w drugim trymestrze. To są błyszcząco czerwone, łatwo krwawiące zmiany, zwykle na górnych dziąsłach, które guma do żucia krzyżówka.
Definicja Guzek:
Co to jest jeden albo więcej, wierzchołek zęba na powierzchni żującej guma do żucia co to jest.
Definicja Glossitis:
Co to jest Bolesne, palące sensacje na języku, zmiana smaku. Może wystąpić z powodu podrażnienia, urazu, xerostomii, drożdżycy, niedoboru witamin, zmian hormonalnych, po lekach (p.cukrzycowych, p.cisnieniowych guma do żucia słownik.
Definicja Gutaperka:
Co to jest materiał do wypełniania kanałów korzeniowych guma do żucia czym jest.

Co znaczy Guma do żucia znaczenie w Słownik na G .

  • Dodano:
  • Autor: