tlenowy dług co to znaczy
Czym jest DŁUG TLENOWY. Medycyna momencie dużego wysiłku. W tym czasie ATP, niezbędny do skurczu.

Czy pomocne?

Co to jest DŁUG TLENOWY

Co oznacza DŁUG TLENOWY: - niedobór tlenu w mięśniach szkieletowych, powstający w momencie dużego wysiłku. W tym czasie ATP, niezbędny do skurczu mięśni, jest produkowany dzięki rozpadowi → fosfokreatyny, a następnie fermentacji mlekowej. Nagromadzenie kwasu mlekowego w mięśniach jest powodem miejscowego bólu. Organizm wyrównuje niedobór tlenu przyśpieszonym oddechem. Kwas mlekowy transportowany jest do wątroby, gdzie ulega tlenowemu rozkładowi.
Definicja DEWIACJA:
Co to jest zobacz filembriogenezy teoria dług tlenowy co znaczy.
Definicja DOKREWNY UKŁAD:
Co to jest wewnątrzwydzielniczych gruczołów i tkanek, wytwarzających i wydzielających do krwi → hormony. D.u. tworzy czynnościową całość, której poszczególne przedmioty oddziałują na siebie na zasadzie sprzężeń dług tlenowy krzyżówka.
Definicja DEFICYT TLENOWY:
Co to jest dla organizmów tlenowych stężenie tlenu w środowisku albo w tkankach, na przykład w atmosferze w wysokich górach, w glebie o słabej porowatości albo zalanej wodą i w wodzie, w szczególności dług tlenowy co to jest.
Definicja DZIˇSŁO:
Co to jest łącznotkankowa otoczka korzeni zębów, mocująca je w szczęce i pokrywająca kości szczęk. Zawiera nerwy i naczynia krwionośne dług tlenowy słownik.
Definicja DZIEDZICZENIE:
Co to jest informacji genetycznej z pokolenia na pokolenie. Substancją dziedziczną jest → DNA. Odcinki DNA niosące informację o cechach organizmu (a więc geny) są przekazywane niemal bez zmian. Wierność dług tlenowy czym jest.

Czym jest DŁUG TLENOWY znaczenie na Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: