egzopodit co to znaczy
Czym jest EGZOPODIT. Medycyna trylobitów: zewnętrzna gałąź dwuczłonowego odnóża (→ parapodium.

Czy pomocne?

Co to jest EGZOPODIT

Co oznacza EGZOPODIT: - u wieloszczetów, niższych skorupiaków i wymarłych trylobitów: zewnętrzna gałąź dwuczłonowego odnóża (→ parapodium). Zobacz endopodit.
Definicja ECHOLOKACJA:
Co to jest orientacja w przestrzeni oparta na wysyłaniu impulsów, które - odbite od ciał stałych - wracają do zwierzęcia i informują je o odległości od przeszkody i jej kształcie albo o ofierze lub wrogu egzopodit co znaczy.
Definicja ESTYWACJA:
Co to jest niektórych zwierząt: obniżenie intensywności mechanizmów fizjologicznych zachodzące w lecie, podobne do snu zimowego; powiązane z przetrwaniem okresu suszy. Na przykład u ślimaków słodkowodnych i egzopodit krzyżówka.
Definicja EPIDEMIA:
Co to jest masowe występowanie określonej choroby zakaźnej u ludzi na danym terenie, obejmujące znaczną część populacji. Powodem e. jest między innymi brak naturalnej odporności egzopodit co to jest.
Definicja ETIOLACJA:
Co to jest nienormalny rozwój pędu spowodowany brakiem światła. Bardzo silnie wydłużone są międzywęźla, słabo rozwinięte tkanki mechaniczne, liście niewielkie; mało chlorofilu; pędy mają żółtawe zabarwienie egzopodit słownik.
Definicja EURYHYDRYCZNE ORGANIZMY:
Co to jest euryhigryczne o.) - organizmy znoszące ogromne wahania wilgotności, na przykład borówka brusznica, sosna pospolita, mogące żyć zarówno na bardzo suchych piaskach, jak i na torfowisku egzopodit czym jest.

Czym jest EGZOPODIT znaczenie na Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: