co to znaczy
Czym jest FSH. Medycyna białkowy (glikoproteid) wydzielany poprzez → przysadkę mózgową. U samic.

Czy pomocne?

Co to jest FSH

Co oznacza FSH: (folikulotropowy hormon, hormon pęcherzykowy) - hormon białkowy (glikoproteid) wydzielany poprzez → przysadkę mózgową. U samic pobudza przyrost i dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych aż do stadium pęcherzyka Graafa i syntezę → estrogenów w pęcherzykach Graafa. Wytwarzanie FSH i estrogenów jest związane ujemnym sprzężeniem zwrotnym. U samców FSH pobudza rozwój plemników w jądrach. Zobacz cykl płciowy.
Definicja F₂ (DRUGIE POKOLENIE POTOMNE):
Co to jest w genetyce: potomstwo będące rezultatem krzyżowania osobników pokolenia F₁ albo ich samozapłodnienia (samozapylenia fsh co znaczy.
Definicja FILOTAKSJA:
Co to jest wzór rozmieszczenia liści na łodydze. F. może być spiralna (skrętoległa), gdy w węźle łodygi osadzony jest jeden liść, okółkowa, gdy w węźle osadzonych jest kilka albo więcej liści (na przykład u fsh krzyżówka.
Definicja FAGOCYTY:
Co to jest komórki organizmu tkankowego, takie jak na przykład → makrofag albo → granulocyt obojętnochłonny, mające umiejętność pochłaniania i trawienia mikroorganizmów, obcych cząstek albo resztek komórek i fsh co to jest.
Definicja FAGOCYTOZA:
Co to jest opierający na wchłanianiu poprzez komórkę cząstek pokarmu, mikroorganizmów, obcych ciał albo innych komórek organizmu; komórka fagocytująca pochłania mniejszy od siebie przedmiot w ten sposób, iż fsh słownik.
Definicja FIKOBILINY:
Co to jest dobrze rozpuszczalne w wodzie, słabiej w tłuszczach; pod względem chemicznym ich część niebiałkowa przypomina bilirubinę, barwnik żółci; występują u sinic i krasnorostów. Zobacz fikocyjanina fsh czym jest.

Czym jest FSH znaczenie na Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: