koralowce co to znaczy
Czym jest KORALOWCE. Medycyna Występują jedynie w formie polipa. Do k. należą korale - organizmy.

Czy pomocne?

Co to jest KORALOWCE

Co oznacza KORALOWCE: (Anthozoa) - gromada morskich, osiadłych → parzydełkowców. Występują jedynie w formie polipa. Do k. należą korale - organizmy kolonijne, mające wapienny albo rogowy szkielet wewnętrzny albo zewnętrzny, i ukwiały, pozbawione szkieletu. Jama chłonąco?trawiąca k. jest silnie podzielona pionowymi ścianami. Gonady mają pochodzenie entodermalne. Ze szkieletów niektórych kolonijnych gatunków korali powstają rafy i wyspy, wpływające na kształtowanie rzeźby powierzchni Ziemi. Potoczna nazwa "korale" odnosi się do korala szlachetnego (Coralium rubrum). Kolonie tego gatunku tworzą rozgałęziające się gałązki wapienne, na których żyją poszczególne polipy. Te gałązki, pocięte i oszlifowane, są cenione w przemyśle zdobniczym.
Definicja KŁODZINA:
Co to jest postać pnia u palm, sagowców i paproci drzewiastych: mniej więcej jednakowej grubości, bez odgałęzień, z pióropuszem liści na szczycie koralowce co to jest.
Definicja KOMÓRKI OKŁADZINOWE:
Co to jest zewnętrzną warstwę śluzówki żołądka, położone w zagłębieniach błony śluzowej (dołkach żołądkowych). Wydzielają ogromne ilości kwasu solnego, przy udziale enzymu → anhydrazy węglanowej pompującej koralowce definicja.
Definicja KIEŁKOWANIE:
Co to jest rozwoju młodej rośliny (a ściślej sporofitu), opierający na przejściu zarodka zawartego w nasieniu z etapy spoczynku (→ anabiozy) w fazę aktywności fizjologicznej. Rozpoczyna się pobraniem wody koralowce co znaczy.
Definicja KAULIFLORIA:
Co to jest powstawanie kwiatów z pąków wprost na pniach albo starszych gałęziach; u niektórych drzew tropikalnych, na przykład kakaowca. W Polsce zjawisko kauliflorii można dostrzec na drzewach judaszowca koralowce słownik.
Definicja KORA NADNERCZY:
Co to jest dokrewny pochodzenia mezodermalnego, pobudzany poprzez hormon adrenokortykotropowy przysadki mózgowej. Wytwarza hormony sterydowe, na przykład aldosteron wpływający na utrzymanie równowagi wodnej i koralowce znaczenie.

Czym jest KORALOWCE znaczenie na Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: