nowotwór co to znaczy
Czym jest NOWOTWÓR. Medycyna podlegająca czynnikom regulującym podziały i różnicowanie komórek.

Czy pomocne?

Co to jest NOWOTWÓR

Co oznacza NOWOTWÓR: - patologiczna tkanka bezładnie rozrastająca się, nie podlegająca czynnikom regulującym podziały i różnicowanie komórek. Stan nowotworowy może dotyczyć wszystkich narządów i rodzajów tkanek. Przyczynami niektórych chorób nowotworowych są infekcje wirusowe (na przykład powodem mięsaka Kaposiego jest wirus XIV wywołujący AIDS), innych - prawdopodobnie mutacje, jeszcze innych - bezpośrednie działanie czynników chemicznych albo fizycznych (((na przykład azbest oddziałujący na powierzchnie oddechowe, promienie X, liczne substancje smołowate, azotany organiczne, siarczek ołowiu i tak dalej). N. mogą być niezłośliwe, tzn. nie rozprzestrzeniające się w organizmie i nie odrastające po chirurgicznym usunięciu, i złośliwe. Zobacz rak.
Definicja NADPASOŻYT:
Co to jest zobacz hiperpasożyt nowotwór co znaczy.
Definicja NERWICE:
Co to jest zaburzenia o charakterze czynnościowym. Symptomami są na przykład napady lęku, uporczywe bóle nie mające określonego patologicznego podłoża, uporczywe powtarzanie określonych stereotypowych czynności nowotwór krzyżówka.
Definicja NEKTON:
Co to jest ogół organizmów aktywnie pływających w toni wodnej, zdolnych przeciwstawić się prądom wody: ryby, a w morzach również żółwie, głowonogi, kilka gatunków węży, pingwiny, walenie, syreny nowotwór co to jest.
Definicja NACZYNIA LIMFATYCZNE:
Co to jest naczynia chłonne) - zobacz chłonny układ nowotwór słownik.
Definicja NEURULA:
Co to jest zarodek będący w stadium rozwoju późnej gastruli; po stronie grzbietowej zarodka widoczny jest zawiązek przyszłego układu nerwowego, mający postać ektodermalnej rynienki nerwowej przekształcającej nowotwór czym jest.

Czym jest NOWOTWÓR znaczenie na Słownik na N .

  • Dodano:
  • Autor: