położenie pachwinowe co to znaczy
Czym jest PACHWINOWE POŁOŻENIE. Medycyna liścia albo bocznego odgałęzienia pędu (u roślin) lub.

Czy pomocne?

Co to jest PACHWINOWE POŁOŻENIE

Co oznacza PACHWINOWE POŁOŻENIE: - u roślin i zwierząt: położenie organu przy nasadzie liścia albo bocznego odgałęzienia pędu (u roślin) lub kończyny (u zwierząt); zawsze od strony przyosiowej, a nie "zewnętrznej"; na przykład wierzchołek pędu bocznego osadzony jest w pachwinie liścia, a więc tuż nad jego nasadą.
Definicja PRZEDTRZONOWCE:
Co to jest zobacz zębowy wzór pachwinowe położenie co znaczy.
Definicja PRZEMIANA POKOLEŃ U ROŚLIN:
Co to jest regularnego występowania po sobie pokoleń: haploidalnego (gametofitu) i diploidalnego (sporofitu). W zarodniach sporofitu zachodzi mejoza, z powodu której powstają zarodniki będące zaczątkową pachwinowe położenie krzyżówka.
Definicja POWSTAWANIE GATUNKÓW:
Co to jest zobacz specjacja, ewolucja filetyczna pachwinowe położenie co to jest.
Definicja PRZYSZPARKOWE KOMÓRKI:
Co to jest towarzyszące aparatom szparkowym (→ szparkowy aparat), powstające z tych samych komórek inicjalnych co komórki szparkowe. Fizjologicznie różnią się od zwykłych komórek skórki. Kształt p.k. jest pachwinowe położenie słownik.
Definicja PROMIENIE RDZENIOWE PIERWOTNE:
Co to jest miękiszu międzywiązkowego łączące w pierwotnej budowie łodygi rdzeń z → perycyklem; w budowie wtórnej p.r.p. są zachowane i biegną od rdzenia przez cały pokład drewna, kambium i łyka. Zwykle są pachwinowe położenie czym jest.

Czym jest PACHWINOWE POŁOŻENIE znaczenie na Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: