spodouste co to znaczy
Czym jest SPODOUSTE. Medycyna → ryb. Szkielet chrzęstny, otwór gębowy i narząd węchu na spodzie.

Czy pomocne?

Co to jest SPODOUSTE

Co oznacza SPODOUSTE: (chrzęstnoszkieletowe, Elasmobranchii) - jedna z podgromad → ryb. Szkielet chrzęstny, otwór gębowy i narząd węchu na spodzie głowy. Mózgoczaszka w formie jednolitej puszki bez szwów. Struna grzbietowa u form dorosłych częściowo zachowana. Ciało pokryte → łuskami plakoidalnymi. Pierwsza szpara skrzelowa przekształcona w → tryskawkę, pozostałe otwierają się oddzielnie na zewnątrz ciała. Heterocerkiczna → płetwa ogonowa. Brak pęcherza pławnego. Moczowody i przewody płciowe zakończone wspólnym ujściem z jelitem (→ kloaka). Zapłodnienie wewnętrzne. Przedstawiciele s.: żarłacze, płaszczki. S. żyją od górnego dewonu, początkowo w wodach słodkich, aktualnie raczej w morzach.
Definicja SKˇPOSZCZETY:
Co to jest jedna z gromad → pierścienic; zwierzęta o wyraźnej → metamerii zewnętrznej i wewnętrznej, nie mające typowych → parapodiów, czułków (→ wieloszczety) ani przyssawek (→ pijawki). Narządem lokomocji są spodouste co znaczy.
Definicja STAW OBROTOWY:
Co to jest rodzaj stawu, gdzie przez skręty i rotacje mogą być wykonywane ruchy we wszystkich kierunkach; na przykład stawy szyi spodouste krzyżówka.
Definicja STRATYFIKACJA NASION:
Co to jest do kiełkowania (a więc przerwanie spoczynku nasion) poprzez zadziałanie chłodem przy odpowiednim stopniu wilgotności. Czas s.n. jest różny dla różnych gatunków i odmian - od kilku dni do kilku spodouste co to jest.
Definicja SOMATOSTATYNA:
Co to jest peptydowy czynnik hamujący uwalnianie → somatotropiny, wydzielany poprzez → podwzgórze i → trzustkę. W układzie pokarmowym hamuje wydzielanie soków żołądkowych spodouste słownik.
Definicja SOLENOCYTY:
Co to jest wieloszczetów: zmodyfikowane komórki płomykowe (→ protonefrydia), zamykające lejki metanefrydiów, tworzące wraz z nimi funkcjonujące narządy wydalnicze; pojedynczy s. ma butelkowaty kształt i jedną spodouste czym jest.

Czym jest SPODOUSTE znaczenie na Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: