tłuszcze co to znaczy
Czym jest TŁUSZCZE. Medycyna tłuszczowych (na przykład palmitynowego, oleinowego, stearynowego) i.

Czy pomocne?

Co to jest TŁUSZCZE

Co oznacza TŁUSZCZE: (tłuszcze właściwe, glicerydy) - estry wyższych kwasów tłuszczowych (na przykład palmitynowego, oleinowego, stearynowego) i glicerolu; są nierozpuszczalne w wodzie, rozpuszczają się z kolei w cieczach organicznych; lżejsze od wody. W temperaturze pokojowej mogą mieć konsystencję stałą, gdy zawierają kwasy tłuszczowe nasycone (w szczególności t. pochodzenia zwierzęcego), albo konsystencję płynną, gdy zawierają kwasy nienasycone (t. roślinne, a więc oleje roślinne). Z uwagi na wysoką kaloryczność t. stanowią istotny składnik pokarmowy; są substancjami zapasowymi u zwierząt i wielu roślin i glonów.
Definicja TROCHOFORA:
Co to jest pierścienic (wieloszczetów) i niektórych prymitywnych mięczaków, swobodnie żyjąca, o kształcie zbliżonym do kulistego. Na szczycie ciała znajduje się pęczek rzęsek, z kolei w płaszczyźnie równikowej tłuszcze co to jest.
Definicja TYŁOWKLĘSŁY KRĘG:
Co to jest zobacz opistoceliczny kręg tłuszcze definicja.
Definicja TUCZNE KOMÓRKI:
Co to jest komórki gruczołowe odpowiadające za reakcje typu alergicznego; występują na obszarze tkanki łącznej wiotkiej, najliczniej w skórze, wątrobie, płucach; również w surowiczych płynach jam ciała tłuszcze co znaczy.
Definicja TŁUSZCZOWCE:
Co to jest wyższych kwasów tłuszczowych z alkoholami, mogące ponadto zawierać jeszcze inne składniki. Wyróżnia się t. proste: → tłuszcze właściwe i → woski i t. złożone: → fosfolipidy, → glikolipidy i lipidy tłuszcze słownik.
Definicja TORFOWISKO:
Co to jest roślinne żyjące na podłożu torfowym, wytwarzające pokłady → torfu w warunkach, gdy odkładanie szczątków roślinnych przebiega szybciej niż ich mineralizacja. Wyróżnia się t. wysokie, rozwijające się w tłuszcze znaczenie.

Czym jest TŁUSZCZE znaczenie na Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: