tętniˇca wodniczka co to znaczy
Czym jest WODNICZKA TĘTNIˇCA. Medycyna pierwotniaków o charakterze zwierzęcym; występuje wyłącznie.

Czy pomocne?

Co to jest WODNICZKA TĘTNIˇCA

Co oznacza WODNICZKA TĘTNIˇCA: - rodzaj wodniczki występującej u niektórych glonów i pierwotniaków o charakterze zwierzęcym; występuje wyłącznie u form bytujących w środowisku hipotonicznym (→ hipotoniczny roztwór); wypełnia się wodą stale wnikającą do komórki, a kurcząc się wypycha wodę na zewnątrz komórki; w ten sposób zapewnia osmoregulację, a u form cudzożywnych również usunięcie szkodliwych produktów przemiany azotowej (amoniak).
Definicja WĘCHOMÓZGOWIE:
Co to jest filogenetycznie część → kresomózgowia ssaków, obejmująca między innymi korę starą i korę dawną; zachowało się jako fragment brzusznej strony → półkul mózgowych i część → hipokampu. U ssaków o silnie wodniczka tętniˇca co znaczy.
Definicja WĘDRÓWKI ZWIERZˇT:
Co to jest przemieszczanie się zwierząt (osobników albo całych populacji). Mogą mieć charakter nieregularny, na przykład być wywołane przegęszczeniem populacji, wyczerpywaniem bazy pokarmowej albo odwrotnie wodniczka tętniˇca krzyżówka.
Definicja WĘZEŁ PRZEDSIONKOWO:
Co to jest komórek w prawym przedsionku serca, pobudzana bezpośrednio poprzez → węzeł zatokowo?przedsionkowy; jeśli nastąpi zablokowanie tego pobudzenia, komórki w.p?k. same generują powolny rytm serca. Zobacz wodniczka tętniˇca co to jest.
Definicja WITAMINA b1:
Co to jest zobacz tiamina, aneuryna wodniczka tętniˇca słownik.
Definicja WIESZADEŁKO:
Co to jest okrytonasiennych: organ → zarodka położony od strony → okienka. Rozwija się z powodu podziału zygoty z dolnej komórki (z komórki górnej rozwija się zarodek właściwy). Rolą w. jest utrzymywanie wodniczka tętniˇca czym jest.

Czym jest WODNICZKA TĘTNIˇCA znaczenie na Słownik na W .

  • Dodano:
  • Autor: