beptol co to znaczy
Co znaczy Biseptol. Czym jest TRIMETHOPRIMUM) Postacie występowania leku: zawiesina doustna Jak.

Czy pomocne?

Definicja Biseptol

Definicja z ang. Biseptol, z niem. Biseptol.

Co to znaczy: Nazwa międzynarodowa: CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM)
Postacie występowania leku: zawiesina doustna
Jak działa lek? Lek wykazuje szerokie działanie bakteriobójcze na sporo gatunków bakterii. Każdy ze składników leku hamuje aktywność enzymów niezbędnych w życiu bakterii.
Kiedy lek ma wykorzystanie? * Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg moczowych i nerek (zapalenie pęcherza moczowego, cewki moczowej, nerek), zakażeń dróg oddechowych (szczególnie zapalenia, płuc wywołanego poprzez Pneumocystis carinii, tak zwany pneumocystozy).
* Stosowany jest także w leczeniu zakażeń przewodu pokarmowego, spowodowanych Salmonellą i Shigellą, zakażeń skóry; w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zapalenia wsierdzia, gruczołu krokowego i innych.
Jakie są zasady przyjmowania leku? * Lek należy przyjmować po posiłkuDawkę i częstotliwość zażywania leku ustala doktor. Zwykle lek stosowany jest co 12 godz., po spożyciu posiłku.
* U dzieci stosujemy lek w różnych dawkach w zależności od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił doktor dla Twojego dziecka.
* Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeśli zapomnisz zażyć lek na czas!
Jakie mogą być niepożądane konsekwencje? * Nudności, wymioty.
* Wysypka skórna, zapalenie języka.
* Bóle i zawroty głowy.
* Uczucie senności. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem. Gdy zaobserwujesz wysypkę skórną, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.
O czym należy poinformować lekarza? * O tym, iż cierpisz na choroby serca.
* O tym, iż jesteś uczulony na ten lek albo inne leki z grupy Sulfonamidów (na przykład Amidoksal, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę).Przeciwskazania dla kobiet w ciąży i matek karmiących
* Poinformuj lekarza, jeżeli jesteś albo podejrzewasz, iż jesteś w ciąży.
* Powiadom lekarza o innych lekach, które obecnie stosujesz.
Zapytaj lekarza, jak stosować lek, gdy przyjmujesz równocześnie: * Doustne leki przeciwzakrzepowe (Dikumarol, Warfarynę i inne).
* Doustne leki przeciwcukrzycowe.

Czym jest Biseptol znaczenie w Słownik na B .