muhlireitera cechy co to znaczy
Co znaczy Cechy Muhlireitera. Czym jest wszystkich zębów cechy ich kształtów. Znajomość tych cech.

Czy pomocne?

Definicja Cechy Muhlireitera

Definicja z ang. Features Muhlireitera, z niem. Eigenschaften Muhlireitera.

Co to znaczy: Cechy Miihlreitera
Miihlreiter odkrył wspólne dla wszystkich zębów cechy ich kształtów. Znajomość tych cech ma duże znaczenie praktyczne, gdyż pozwala odróżniać, z której strony dany ząb pochodzi — z prawej czy z lewej.
1. Właściwość wypukłości korony. Powierzchnie licowe koron są bardziej wypukłe w częściach przyśrodkowych na zębach przednich, a w częściach przednich na zębach bocznych niż w częściach dalszych tych powierzchni. Właściwość ta występuje w zębach przednich i bocznych, górnych i dolnych.
2. Właściwość kąta. Kąt utworzony poprzez brzeg sieczny i powierzchnię przy-środkową jest ostrzejszy niż kąt zawarty pomiędzy brzegiem siecznym a powierzchnią boczną. Ponadto wierzchołek kąta bocznego jest zaokrąglony. Właściwość ta występuje w zębach siecznych i kłach.
3. Właściwość korzenia.Korzeń jest odchylony względem korony w stronę boczną , w zębach przednich, a w stronę tylną w zębach bocznych. Właściwość ta odnosi się w mniejszym albo większym stopniu do wszystkich zębów.
Zęby przedtrzonowe prawe od lewych odróżnia się wg cech korony i korzenia. Dodatkowe charakterystyczne znamiona ukształtowania tych zębów:
1) części przednie brzegów żujących są krótsze od ich części tylnych,
2) powierzchnie styczne tylne są mniejsze i bardziej wypukłe.
3) bruzdy na tylnych powierzchniach korzeni są nieco głębsze niż na powierzchniach przednich.

Czym jest Cechy Muhlireitera znaczenie w Słownik na C .