protector fluor co to znaczy
Co znaczy Fluor Protector. Czym jest próchnicy zębów, zamyka otwarte kanaliki zębinowe w obrębie.

Czy pomocne?

Definicja Fluor Protector

Co znaczy FLUOR PROTECTOR: lakier przeznaczony do profesjonalnej profilaktyki próchnicy zębów, zamyka otwarte kanaliki zębinowe w obrębie szyjek zębów i chroni przed nadwrażliwością i bólem. działanie ochronne lakieru Fluor Protector opiera się na:
kontroli procesu remineralizacji,
wnikaniu jonów fluoru w powierzchnię szkliwa,
remineralizacji ognisk próchnicy początkowej,
może byc stosowany w każdej grupie wiekowej, u dzieci, młodzieży i dorosłych. z racji na niskie stężenie fluoru lakier nadaje się również do wykorzystania u małych dzieci. stężenie fluoru 0,1%, jest bezbarwny, szybkoschnący,
Lakier ochronny zawierający fluor, stosowany w profilaktyce próchnicy i do znoszenia nadwrażliwości zębiny. Fluor Protector jest przeznaczony dla pacjentów w każdej grupie wiekowej. Powinien być nakładany poprzez lekarzy stomatologów albo przeszkolony personel.
Zawartość ampułki wystarcza dla 2-3 pacjentów z pełnym uzębieniem, a zawartość butelki dla jednego pacjenta z pełnym uzębieniem.
Wskazania
Długookresowa profilaktyka próchnicy.
Powiększenie odporności szkliwa.
Leczenie nadwrażliwości w rejonie przyszyjkowej.
Zalety
Wielka aktywność jonów fluorkowych ułatwia powstawanie grubej warstwy fluorku wapniowego, będącego naturalnym zbiornikiem fluoru, w okresie, gdy jego stężenie w tkankch zęba i ślinie ulega zmniejszeniu. Dlatego Fluor Protector może być stosowany co pół roku.
Bardzo małe stężenie fluoru (0,1%) sprawia, iż Fluor Protector można stosować nawet u małych dzieci.
Brak wpływu na kolor zębów.
Szybkie twardnienie lakieru.
Sposobność picia i spożywania pokarmów już po 45 minutach.
Warunki przechowywania
Materiał Fluor Protector należy przechowywać w temperaturze 2-28oC.
Lakierowanie polega na wcieraniu w zęby lakierów fluorkowych zawierających mocne stężenie fluoru (od 0,1 do 6%). Fluor zawarty w takich preparatach przenika do szkliwa zębów, oddziałując na obecne w nim związki wapnia.
LAKIEROWANIE ZĘBÓW SZCZEGÓŁY
Ten zabieg wzmacnia zębów i sprawia, iż są odporniejsze na próchnicę (redukuje ją aż do 75%). Codzienne czyszczenie pastą z fluorem, wykorzystywanie nici dentystycznej i płukanki do j. ustnej nie wystarczają. Jeżeli pragną Kraj, by Wasze zęby były bardziej odporne na próchnicę, musicie pomyśleć o lakierowaniu. Lakier fluorkowy ma o sporo wyższe stężenie fluoru niż ogólnodostępne preparaty! Wystarczy pokryć nim zęby dwa razy do roku, aby znacznie zmniejszyć ryzyko próchnicy! Zabieg jest kompletnie bezbolesny, trwa najwyżej 10 min., lecz jego efekty są znaczące!
Lakierowanie to jedna z metod fluoryzacji. Polega na wcieraniu w zęby lakierów fluorkowych zawierających mocne stężenie fluoru (od 0,1 do 6%). Fluor zawarty w takich preparatach przenika do szkliwa zębów, oddziałując na obecne w nim związki wapnia. Dlatego zęby stają się odporniejsze na bakterie produkujące próchnicę. Lakierowanie zębów redukuje ją aż do 75%. Co tj.? Zęby lakieruje stomatolog albo przeszkolona higienistka stomatologiczna. Przed zabiegiem oczyszcza się zęby specjalną, mechaniczną szczoteczką, później płucze je i osusza, a następnie pędzelkiem nakłada na nie lakier. Wszystko trwa od 5 do 10 min.. Lakier twardnieje, tworząc na zębach przezroczystą albo żółtą błonkę (w zależności od preparatu, jaki zastosuje doktor). Po lakierowaniu nie można nic jeść ani pić poprzez ok. godzinę. W tym dniu nie należy także szczotkować zębów pastą z fluorem. Lakier utrzymuje się na powierzchni zębów od kilku godz. do kilku dni.
Jak wygląda zabieg i kiedy należy lakierować?
Zawsze wtedy, gdy zależy Państwu na wzmocnieniu zębów i uchronieniu ich przed próchnicą. Po każdym profesjonalnym czyszczeniu zębów, po szlifowaniu zębów pod korony i mosty, a również w chorobach przyzębia (przy odsłoniętych szyjkach zębowych).
Jak regularnie lakierować?
Wszystko zależy od indywidualnych skłonności do próchnicy. Rutynowo lakierowanie powinno się przeprowadzać dwa razy w roku. W razie wysokiego zagrożenia można częściej cztery razy w roku. Inaczej jest, gdy stosuje się lakier w leczeniu chorób przyzębia: wtedy dentysta lakieruje zęby nawet kilkukrotnie w odstępach 3-4 dni. Dla wszystkich! Lakierowanie to zabieg zbawienny dla szkliwa zębów, dlatego nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. Zęby lakieruje się zarówno u dzieci (mleczne i stałe), jak i u dorosłych.
Trzeba jedynie pamiętać, iż:
- o lakierowaniu powinien zdecydować lek. stom. - nie można lakierować zębów częściej niż cztery razy do roku
- zabieg ten przeprowadza się wyłącznie na zdrowych, oczyszczonych z płytki i kamienia zębach
- lakierowanie zapobiega próchnicy, lecz jej nie leczy!
Dla kogo jest ten zabieg i jakie są wskazania?
- zapobieganie próchnicy u dzieci i dorosłych - remineralizacja ognisk próchnicy początkowej i przebarwień
- zapobieganie próchnicy wtórnej wokół wypełnień, wkładów koronowych i uzupełnień protetycznych
- znoszenie nadwrażliwości szyjek zębowych
- zapobieganie próchnicy w trakcie leczenia ortodontycznego (aparaty stałe i ruchome).
Instrukcje:
Angielska
Polska
Definicja Fluorescencja:
Co to jest obecności pigmentów, które odbijają pochłoniętą energię promieniowania UV, w zębach żywych fluorescencja jest niska przy brzegu siecznym i spora w zębinie, kompozyty dentin i enamel mają taką samą fluor protector co znaczy.
Definicja Fenomen Christensena:
Co to jest Christenseni/ zjawisko występujące u pacjentów z uzębieniem naturalnym w momencie doprzednich ruchów żuchwy przy zachowanym kontakcie zębów przednich. w rejonie zębów trzonowych pojawia się wówczas fluor protector krzyżówka.
Definicja Fałdy Policzkowe:
Co to jest plicae buccales/ utworzone są poprzez błonę śluzową policzków i przebiegają od policzków do wyrostków zębodołowych szczęki i żuchwy w odcinkach bocznych, powinny być odciążane w płycie protezy fluor protector co to jest.
Definicja Fibrotomia:
Co to jest fibrotomy,pericision/ zabieg przecięcia włókien ozębnej stosowany w leczeniu zębów zrotowanych fluor protector słownik.
Definicja Farmakoterapia:
Co to jest utleniające: nadtlenek wodoru /H2O2 - hydrogenium peroxydatum/ pod wpływem katalazy obecnej we krwi i ropie ulega przekształceniu w tlen atomowy i wodę. uwolniony tlen skutkuje denaturację białek fluor protector czym jest.

Czym jest Fluor Protector znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: