lacidofil co to znaczy
Co znaczy Lacidofil. Czym jest substancje czynne - Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus.

Czy pomocne?

Definicja Lacidofil

Definicja z ang. Lacidofil, z niem. Lacidofil.

Co to znaczy: LACIDOFIL Bez recepty
Forma leku: kapsułki
Zawartość substancje czynne - Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus
Lacidofil w kapsułkach stanowi proszek z liofilizowanych bakterii szczepu Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus rhamnosus. Każda kapsułka zawiera 2 miliardy żywych komórek, laktozę, serwatkę i kwas askorbinowy.
Zamienniki Leku Lactobacillus acidophillus Lactobacillus rhamnosus
Sposób działania Bakterie mleczne stanowią bardzo istotny przedmiot flory bakteryjnej jelit. Są one naturalnymi przeciwnikami większości bakterii, grzybów i pleśni powodujących zaburzenia w funkcji jelit. Zapobiegają namnażaniu się tych niepożądanych mikroorganizmów i dlatego otrzymały nazwę probiotyki.
Bakterie kwasu mlekowego są podstawowym składnikiem mikroflory każdego człowieka w każdym wieku. Przekształcają one cukier w kwas mlekowy, hamują działanie bakterii gnilnych, hamują rozwój bakterii chorobotwórczych, poprawiają tolerancję na laktozę, poprawiają perystaltykę jelit. Przyspieszają wypróżnianie, współdziałają w odporności immunologicznej, powlekając śluzówkę jelit chronią organizm przed atakiem i działaniem szkodliwych mikroorganizmów. Pomagają w leczeniu zakażeń układu pokarmowego i są szczególnie pomocne w trakcie i po skończeniu kuracji antybiotykowej. Szczep bakterii Lactobacillus rhamnosus zawarty w preparacie Lacidofil jest odporny na sporo antybiotyków.
Wykorzystanie Lacidofil może być stosowany zapobiegawczo, na przykład w momencie podróży do państw gdzie istnieje inna flora bakteryjna albo leczniczo w zaburzonej na tle bakteryjnym funkcji jelit u dorosłych i dzieci, na przykład po kuracji antybiotykami.
Ostrzeżenie Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeżeli preparat stosuje się równocześnie z innymi lekami.
Działania niepożądane >1/100
- Wzdęcia, biegunka.
Dawkowanie Leczniczo - dorośli i dzieci 1-2 kapsułek 3 razy na dzień. Zapobiegawczo 1 kapsułka na dzień. Zawartość kapsułek może być mieszana z pożywieniem.
Leczniczo:
Dzieci i dorośli:
1-2 kapsułki 3 x na dzień
Niemowlęta:
1-2 kapsułki na dzień, zmieszać zawartość w osłodzonej wodzie albo podać w pożywieniu
Profilaktycznie:
Dzieci, niemowlęta, dorośli:
1 kapsułka na dzień, w momencie posiłku albo do 30 min. po posiłku
Ciąża i karmienie Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek nie przenika do mleka matki.
Nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatu w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią
Przechowywanie Kapsułki należy przechowywać w chłodnym miejscu +2 - +8 °C i chronić od światła.
Lista treści
1 Działanie
2 Dawkowanie
3 Skład
4 Recepta
Działanie
Lek przywraca naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego w przypadkach, gdzie doszło do jej zniszczenia albo zakłócenia rozwoju poprzez inne bakterie, na przykład w momencie biegunki bakteryjnej albo gdy doszło do wyjałowienia przewodu pokarmowego w efekcie leczenia mocnymi antybiotykami lub innymi lekami przeciwbakteryjnymi. Przywrócenie naturalnej flory bakteryjnej chroni przed wtórnym niedoborem witamin, a również przed grzybicami i drożdżycami dzięki uniemożliwieniu nadmiernego rozwoju grzybów, w tym uciążliwych grzybów drożdżopodobnych (drożdżaków). Poprawia pracę jelit, ułatwia wypróżnianie. Lek zawiera szczepy bakterii opornych na najczęściej służące antybiotyk. Dawkowanie
Doustne, dorośli i dzieci profilaktycznie 1 kapsułka na dzień w trakcie jedzenia albo do pół godziny po jedzeniu. Leczniczo: 1-2 kapsułki 3 razy w ciągu doby; niemowlęta 1-2 kapsułki na dzień (w pokarmie albo po posiłku rozpuszczone w wodzie).
Skład
Kapsułka zawiera 2 miliardy żywych komórek, laktozę, serwatkę i kwas askorbinowyproszek z liofilizowanych bakterii szczepu Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus rhamnosus.
Recepta
Rp.Lacidofil
in caps
Lag No 1
Do spraw3x na dzień 1 kapsułka po posiłku

Czym jest Lacidofil znaczenie w Słownik na L .