rovamycine co to znaczy
Co znaczy Rovamycine. Czym jest Przeciwwskazania 5 Środki ostrożności 6 Ciąża i laktacja 7.

Czy pomocne?

Definicja Rovamycine

Co znaczy ROVAMYCINE: Lista treści
1 Skład
2 Działanie
3 Wskazania
4 Przeciwwskazania
5 Środki ostrożności
6 Ciąża i laktacja
7 Działania niepożądane
8 Interakcje
9 Dawkowanie
10 Karta
11 Recepta
Skład
1 tabl. powl. zawiera 1,5 mln j.m. albo 3 mln j.m. spiramycyny.
Działanie
Antybiotyk makrolidowy działający bakteriostatycznie między innymi na Streptococcus spp. (zmienną wrażliwość wykazują szczepy S. pneumoniae), Staphylococcus spp. (z wyjątkiem szczepów opornych na metycylinę), Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, Campylobacter jejuni, Corynebacterium diphtheriae, Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia spp., Treponema pallidum, Borrelia burgdorferi, Propionibacterium acnes, Leptospira spp., Actinomyces spp. Spiramycyna działa również na Toxoplasma gondii. Średnią wrażliwość wykazują: Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum, Legionella pneumophila. Spiramycyna nie działa na Haemophilus influenzae i H. parainfluenzae, Bacteroides fragilis, Pseudomonas spp., Acinetobacter spp., Enterobacteriaceae, Nocardia spp., Fusobacterium spp. Spiramycyna szybko i niezależnie od obecności pokarmu wchłania się z przewodu pokarmowego. Wiązanie z białkami osocza wynosi 10%. Bardzo dobrze przenika do krwi i tkanek, gdzie długo utrzymują się jej duże stężenia. Osiąga duże stężenia w fagocytach, między innymi w makrofagach pęcherzyków płucnych i makrofagach otrzewnej, ślinie, zatokach (w szczególności w stanie zapalnym), kościach, migdałkach podniebiennych, płucach, mleku matki. Przenika poprzez barierę łożyska, nie przenika do płynu mózgowo-rdzeniowego. Jest metabolizowana w wątrobie i wydalana raczej z kałem i w ok. 10% z moczem. T0,5 we krwi wynosi około 8 h.
Wskazania
Zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, między innymi paciorkowcowe zapalenie gardła i migdałków, zapalenie zatok przynosowych, ucha środkowego, ostre zapalenie płuc ( również atypowe) i zapalenie oskrzeli. Zapobiegawczo w toksoplazmozie wrodzonej. Profilaktyka meningokokowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych w razie nosicielstwa Neisseria meningitidis w nosogardzieli, a ( również profilaktyka nawrotów gorączki reumatycznej (wyłącznie u pacjentów z nadwrażliwością na penicyliny). Zakażenia w stomatologii (stany ostre: ropnie, zapalenie j. ustnej z przekrwieniem, ostre zapalenie dziąseł, wrzodziejące martwicze zapalenie dziąseł). Zapalenie cewki moczowej spowodowane poprzez Chlamydia trachomatis różnych serotypów. Gronkowcowe i paciorkowcowe zakażenia skóry. Kryptosporydioza spowodowana poprzez Cryptosporidium muris. Toksoplazmoza ciężarnych.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na spiramycynę albo jakikolwiek inny składnik preparatu.
Środki ostrożności
tabletek nie należy stosować u dzieci poniżej 6 rż. Nie zaleca się stosowania u pacjentów z niedoborem aktywności G-6-PD. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby albo nadwrażliwością na inne makrolidy.
Ciąża i laktacja
w ciąży stosować jedynie w razie zdecydowanej konieczności. nie stosować w okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane
niekiedy zaburzenia żołądkowo-jelitowe (bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka, bardzo rzadko rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego), reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, bardzo rzadko obrzęk naczynioruchowy i wstrząs anafilaktyczny, pojedyncze przypadki zapalenia naczyń - w tym plamica Henocha-Schoenleina), zaburzenia układu nerwowego (sporadycznie przemijające parestezje), bardzo rzadko niepoprawne wyniki badań czynnościowych wątroby i ostra hemoliza.
Interakcje
w skojarzeniu z lekami zawierającymi lewodopę i karbidopę może zmniejszać się wchłanianie karbidopy i stężenie lewodopy we krwi (zaleca się dostosowanie dawki lewodopy).
Dawkowanie
dorośli doustnie zazwyczaj 6 mln j.m. na dobę w 2 dawkach; dawkę tę można zwiększyć do 9 mln j.m. na dobę w 3 dawkach. Dzieci doustnie zazwyczaj 150 000 j.m./kg mc./dobę w 2-3 dawkach (jest to co 8-12 h), w cięższych sytuacjach do 300 000 j.m./kg mc./dobę w 2-3 dawkach. W profilaktyce meningokokowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: dorośli - 6 mln j.m. na dobę w 2 dawkach co 12 h poprzez 5 dni; dzieci - 150 000 j.m./kg mc./dobę w 2 dawkach co 12 h poprzez 5 dni. W paciorkowcowym zapaleniu gardła i migdałków leczenie trwa 10 dni.
Karta
pacjent podaje, iż nie jest uczulony na spiramycynę ani inne makrolidy, nie cierpi na niewydolność wątroby, nie jest w ciąży ani okresie karmienia piersią. został poinformowany, by w razie wystąpienia reakcji niepożądanych zaprzestać przyjmowania antybiotyku i skontaktować się z lekarzem.
Recepta
Rp.Rovamycine 3mln j.m.
in tabl.
Lag No 1
Do spraw1 tabletka 2x na dzień (co 12godz.)
Definicja Ropień:
Co to jest ograniczona jama otoczona torebką łącznotkankową, wypełniona ropą, to jest ostro odgraniczone zbiorowisko ropy w przestrzeni tkankowej. Ropa powstaje w efekcie rozpuszczenia mas martwiczych i rovamycine co znaczy.
Definicja Równia Pochyła:
Co to jest służy do leczenia doprzednich wad zgryzu i zgryzu krzyżowego przedniego /1-2 zębów/.wykonywana jest z akrylu sposobem pośrednią /pracownia/ albo bezpośrednią /j. ustna/, rodzaje: prosta, nakładkowa rovamycine krzyżówka.
Definicja Ropień Przestrzeni Podżuchwowej:
Co to jest abscessus spatii submandibularis/ źródłem zakażenia są zęby boczne,choroby ślinianki podżuchwowej,przejścia zapalenia z przestrzeni podjęzykowej rovamycine co to jest.
Definicja Reedukacja:
Co to jest pacjentowi niepoprawnych odruchów i nawyków, a następnie przerwanie tych czynności przez zastąpienie ich nowymi nawykami i wprowadzenie ich do podświadomości. w odróżnieniu do mioterapii, dochodzi do rovamycine słownik.
Definicja Rokowanie:
Co to jest prognosis/ dobre, wątpliwe, złe, wyzdrowienie, powrót do stanu pierwotnego, prawidłowej, fizjologicznej czynności narządu rovamycine czym jest.

Czym jest Rovamycine znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: