tarvosilen co to znaczy
Co znaczy Tarvosilen. Czym jest szczególnie wtedy, gdy towarzyszy im suchy kaszel. W zwalczaniu.

Czy pomocne?

Definicja Tarvosilen

Definicja z ang. Tarvosilen, z niem. Tarvosilen.

Co to znaczy: Wskazania: W stanach gorączkowych, przeziębieniach, grypie, szczególnie wtedy, gdy towarzyszy im suchy kaszel. W zwalczaniu bólu różnego pochodzenia (głowy, stawów, zębów, miesiączkowych, korzonkowych, po urazach i zabiegach operacyjnych, w chorobach nowotworowych). Lek o takim składzie jest rekomendowany w walce z bólami w chorobie nowotworowej.
Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala doktor. Przyjmować z sporą ilością płynu, pomiędzy posiłkami. W razie konieczności przyspieszenia działania leku tabletkę albo kapsułkę można rozpuścić w niewielkiej objętości płynu. Uwaga! W czasie leczenia nie należy pić alkoholu. Kodeina nasila depresyjny wpływ alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy. By leczenie było skuteczne i jak w najwyższym stopniu bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, wedle wymaganiami producenta. Lek ten został przepisany poprzez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe konsekwencje uboczne: Reakcja alergiczna w formie: wysypki skórnej, rumienia, zapalenia skóry, plamicy barwnikowej. Zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Lek może nasilać symptomy astmy oskrzelowej. Przy dłuższym stosowaniu możliwe jest uszkodzenie wątroby i nerek. Kodeina może powodować zaparcia, zawroty głowy, senność albo stany pobudzenia, stany bronchospastyczne (skurcz oskrzeli). Występowanie po wykorzystaniu leku takich działań niepożądanych jak na przykład: senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo powiązane z prowadzeniem maszyn i obsługą maszyn.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość paracetamol, kodeinę albo jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową, niewydolność oddechową, niedoczynność tarczycy, zaburzenia funkcji wątroby i/ albo nerek, mokry kaszel. Gdy przyjmujesz leki inne leki przeciwbólowe, leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwzakrzepowe, ryfampicynę, zydowudynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych odstępnych bez recepty. Jeżeli jesteś / albo przypuszczasz, iż jesteś w ciąży, a również gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży stosować jedynie w razie zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
2
Wskazania
W stanach gorączkowych, przeziębieniach, grypie, szczególnie wtedy, gdy towarzyszy im suchy kaszel. W zwalczaniu bólu różnego pochodzenia (głowy, stawów, zębów, miesiączkowych, korzonkowych, po urazach i zabiegach operacyjnych, w chorobach nowotworowych). Lek o takim składzie jest rekomendowany w walce z bólami w chorobie nowotworowej.
Przykładowe wykorzystanie
Lek stosuje się doustnie. Stosować wedle zaleceniem lekarza. w razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat jednokrotnie 1 do 2 tabletek; w przypadku potrzeby dawkę można powtarzać co 4 do 8 godz., nie częściej niż 4 razy na dobę.
Max. dawka dobowa wynosi 4 g paracetamolu i 160 mg kodeiny.
Tabletki należy przyjmować w całości, popijając odpowiednią ilością płynu, między posiłkami.
Wiadomości dodatkowe
Lek wydawany jest wyłącznie na receptę.
Uwaga! W czasie leczenia nie należy pić alkoholu. Kodeina nasila depresyjny wpływ alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy. By leczenie było skuteczne i jak w najwyższym stopniu bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Dostępne opakowania: 20 tabletek.
http://www.miralex.pl/upload/articles/ulotki/Talvosilen_ulotka_290508.pdf

Czym jest Tarvosilen znaczenie w Słownik na T .