emocjonalna niedostępność co to znaczy
Co znaczy niedostępność. Jak rozpoznać chłód?. Co to jest osobami, do których w żaden sposób nie.

Czy pomocne?

Emocjonalna niedostępność. Jak rozpoznać chłód emocjonalny, zrozumieć go i unikać w związku.

Definicja z ang. Emotional unavailability. How to recognize the emotional coldness, understand it and avoid in a relationship., z niem. Emotional Nichtverfügbarkeit. Wie die emotionale Kälte, zu verstehen, sie zu erkennen und in einer Beziehung zu vermeiden..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2000, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,248 str., Wymiary: 135 x 235 mm
Zagadnienia: emocjonalna niedostępność
ISBN: ISBN 83-87957-11-9
Opis: Wielu z nas styka się (w pracy czy w życiu prywatnym) z osobami, do których w żaden sposób nie potrafimy dotrzeć. Wciąż jesteśmy nie dość dobrzy, aby sprostać ich wygórowanym oczekiwaniom. Czujemy się wtedy bezwartościowi, a nasza samoocena gwałtownie spada. Osoba, która wywołuje w nas takie odczucia cierpi na niedostępność emocjonalną. Celem książki jest przedstawienie typów niedostępnych emocjonalnie, by każdy z nas mógł je rozpoznać, kiedy pojawią się w naszym życiu. Autorka opisuje uczucia, metody komunikowania się, zachowania i budowania relacji, charakterystyczne dla kontaktu z osobą niedostępną emocjonalnie (co pomoże nam rozpoznać ten "groźny" typ). W książce można znaleźć quizy i testy, które ułatwią nam zidentyfikować takich ludzi, a również narzędzia, dzięki którym zrozumiemy jak można wpaść w pułapkę takiego związku i jak się z niej wydostać.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na E .