farmakognozja farmacja co to znaczy
Co znaczy farmacja galenowa i aptekarstwo w?. Co to jest zarazem historyka, stanowi kompleksowe.

Czy pomocne?

Farmakognozja, farmacja galenowa i aptekarstwo w renesansowych zielnikach polskich

Definicja z ang. Pharmacognosy, pharmacy and the galenical aptekarstwo in Renaissance herbals Polish, z niem. Pharmakognosie, der Pharmazie und der galenischen aptekarstwo in Renaissance Kräuter Polnisch.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2006, wyd. 1, Oprawa: twarda,430 str., Wymiary: 170 x 240 mm , Waga: 0.92 kg
Zagadnienia: farmakognozja farmacja
ISBN: ISBN 83-200-3212-1
Opis: Niniejsza monografia, napisana poprzez doktora farmacji i zarazem historyka, stanowi kompleksowe opracowanie problematyki lekoznawstwa i aptekarstwa, zawartej w pierwszych polskich zielnikach i herbarzach. Autor - na podstawie wieloletnich, wnikliwych badań dzieł z zakresu ziołolecznictwa, które po raz pierwszy ukazały się w Polsce w okresie Odrodzenia - przedstawił w sposób syntetyczny stan wiedzy o znanych wówczas środkach leczniczych i ich preparatyce. Jako uzupełnienie swych niezwykle interesujących rozważań Autor podaje liczne cytaty pochodzące z oryginalnych zielników renesansowych, a również z prac dwóch botaników polskich, którzy na przełomie XIX i XX w. prowadzili badania nad zielnikami i wnieśli ważny wkład w ich poznanie.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na F .