kochać dziecko prawo dziecka co to znaczy
Co znaczy prawo dziecka do szacunku?. Co to jest Korczaka (Henryka Goldszmita): Jak kochać dziecko.

Czy pomocne?

Jak kochać dziecko - prawo dziecka do szacunku

Definicja z ang. How to love a child - the child's right to respect, z niem. Wie man ein Kind lieben - das Recht des Kindes zu achten,.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo akademickie Żak, Warszawa 2002, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,200 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.27 kg
Zagadnienia: kochać dziecko prawo dziecka
ISBN: ISBN 83-88149-73-3
Opis: W książce tej zostały opublikowane słynne dzieła Janusza Korczaka (Henryka Goldszmita): Jak kochać dziecko (część Dziecko w rodzinie) i Prawo dziecka do szacunku. Decydując się zamieścić obydwa eseje w jednym tomie, braliśmy pod uwagę określone względy - merytoryczny i praktyczny. Pierwszy łączy się z szeroko akceptowaną tezą, że bodaj najważniejszą właściwością dzieła J. Korczaka było integralne traktowanie problematyki dzieciństwa z zagadnieniem praw dziecka; drugi - podręcznik ma być praktycznym, łatwo dostępnym, w szczególności dla studentów, źródłem zawierającym jedne z najważniejszych pedagogicznych utworów Starego Doktora. podręcznik ta nie ma jednego adresata, tak jak problemy dziecka i dzieciństwa nie należą jedynie do jakiejś określonej grupy zainteresowanych. U Janusza Korczaka oparcie, pomoc i radę znajdzie każdy, dla kogo normą cywilizacyjną jest prawo do dzieciństwa - do miłości, radości i poczucia bezpieczeństwa.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na J .