podstawowa opieka co to znaczy
Co znaczy Podstawowa opieka pediatryczna?. Co to jest poświęcone wzrastaniu i rozwojowi dzieci i.

Czy pomocne?

Podstawowa opieka pediatryczna

Definicja z ang. Primary care pediatric, z niem. Die Grundversorgung Pädiatrie.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Universitas, Kraków 1998, wyd. 1, Oprawa: twarda,367 str., Wymiary: 145 x 210 mm
Zagadnienia: podstawowa opieka
ISBN: ISBN 83-7052-864-3
Opis: Sporo obszernych podręczników pediatrii zawiera rozdziały poświęcone wzrastaniu i rozwojowi dzieci i podstawowej opiece pediatrycznej. Zmiany dokonujące się ostatnio w podstawowej opiece pediatrycznej zrodziły potrzebę wydania podręcznika obejmującego to zagadnienie, który mieściłby się w kieszeni fartucha lekarza specjalizującego się w pediatrii albo studenta medycyny. Są one powiązane z przeniesieniem nacisku z leczenia szpitalnego na ambulatoryjne, co jest podkreślane poprzez instytucje ubezpieczeniowe. Książka ten opracowany poprzez personel Kliniki Pediatrii Ogólnej Children's Hospital Medical Center stanowi próbę odpowiedzi na opisane powyżej wyzwania. W swojej książce dr Baker wraz ze własnymi asystentami omówili nie tylko zagadnienia powiązane z wzrastaniem i rozwojem dziecka, problemami z zachowaniem, szczepieniami, zbieraniem wywiadu i badaniem fizykalnym, lecz również przedstawili szereg najczęstszych problemów i schorzeń występujących w pediatrii. Można powiedzieć, iż "Podstawowa opieka pediatryczna" zawiera większość informacji niezbędnych dla praktykującego pediatry, lekarza specjalizującego się w pediatrii i studenta w momencie praktyki w przychodni.
Spis treści:
  • W celu ułatwienia dostępu do informacji książkę podzielono na cztery części:
  • 1. OPIEKA NAD DZIECKIEM ZDROWYM - przedstawia zagadnienia powiązane z rutynową opieką lekarską dotyczące niemowląt, dzieci starszych i nastolatków.
  • 2. OPIEKA NAD DZIECKIEM CHORYM - opisuje problemy spotykane w leczeniu najczęściej występujących schorzeń u dzieci, z podkreśleniem obniżenia wydatków działań diagnostycznych i leczniczych.
  • 3. WIZYTA DZIECKA STWARZAJĄCEGO PROBLEMY - ZABURZENIA ZACHOWANIA - omawia najczęstsze zaburzenia zachowania i rozwoju u dzieci.
  • 4. Bonusy - zawierają dane referencyjne przydatne w codziennej praktyce, pomiędzy innymi: dawkowanie leków, siatki centylowe, normy ciśnienia tętniczego.

Czym jest znaczenie w Słownik na P .