Aspirin Activ

Czy pomocne?

Leczenie Aspirin Activ

Nazwa zagraniczna Aspirin Activ: Acidum acetylsalicylicum|Coffeinum
Składniki leku Aspirin Activ:
  • kofeina,
  • kwas acetylosalicylowy.
Forma leku Aspirin Activ: tabletki
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Aspirin Activ
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe,
  • przeciwzapalne.
Pochodne Aspirin Activ: Aspirin Activ, tabletki, 500 mg + 50 mg, 10 szt
Zamienniki Aspirin Activ:
  • Antygrypin, 350 mg, tabl., 6 szt, blister (GALENUS),
  • Pluspiryna, tabletki, 6 szt (POLPHARMA OTC),
  • Tabletki przeciw grypie, 6 szt (CYNTFARM).
Instrukcja, zastosowanie Aspirin Activ: Bóle o lekkim i średnim nasileniu (np. bóle głowy, mięśni).DAWKOWANIE:Doustnie. Tabletkę należy połknąć i popić dużą ilością chłodnej, przegotowanej wody. Można ją również umieścić w niewielkiej ilości płynu i zażyć po rozpuszczeniu. Leku nie należy przyjmować na czczo. Jednorazowa dawka dla dorosłych to 1 do 2 tabletek. W razie potrzeby dawkę tą można powtarzać co 6-8 godzin.
Dawkowanie Aspirin Activ: Doustnie. Tabletkę należy połknąć i popić dużą ilością chłodnej, przegotowanej wody. Można ją również umieścić w niewielkiej ilości płynu i zażyć po rozpuszczeniu. Leku nie należy przyjmować na czczo. Jednorazowa dawka dla dorosłych to 1 do 2 tabletek. W razie potrzeby dawkę tą można powtarzać co 6-8 godzin.
Skutki uboczne Aspirin Activ: Mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty. Lek może wywołać także krwawienia z przewodu pokarmowego (stolce są wówczas koloru smoły lub z domieszką krwi), zawroty głowy i szumy uszne (będące zazwyczaj objawami przedawkowania). Kwas acetylosalicylowy może powodować pokrzywkę, odczyny skórne, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli i napady astmy (ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa). Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego i u osób z już zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego może wywołać napad dny moczanowej. Długotrwałe przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. W rzadkich przypadkach opisywano zaburzenia czynności wątroby i zapalenie nerek. Zawartość kofeiny może być przyczyną bezsenności, niepokoju, przyspieszenia rytmu serca oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowych.
Poinformuj lekarza gdy lek Aspirin Activ: Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany, a także substancje o podobnym działaniu (szczególnie leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibuprom, Aleve, Voltaren). Poinformuj lekarza, gdy masz czynną chorobę wrzodową (lub jakiekolwiek stany zapalne przewodu pokarmowego),  zaburzenia krzepnięcia krwi, astmę oskrzelową, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa, dnę moczanową, schorzenia nerek i/lub wątroby, nadczynność tarczycy.
Tagi:
  • ból mięśni,
  • ból głowy,
  • kwas acetylosalicylowy,
  • kofeina,
  • NLPZ,
  • ból,
  • aspiryna.

Definicja Acidum acetylsalicylicum|Coffeinum: Co to jest Aspirin Activ lek w Skutki uboczne na A .