cincol skutki uboczne co to znaczy
Definicja Naphazolini nitras|Zinci sulfas skład. Co to jest zmniejsza obrzęk spojówek.

Czy pomocne?

Leczenie Cincol

Nazwa zagraniczna Cincol: Naphazolini nitras|Zinci sulfas
Składniki leku Cincol:
  • siarczan cynku,
  • azotan nafazoliny.
Forma leku Cincol: krople do oczu
Kategorie: Narządy wzroku i słuchu
Specjalność: Okulistyka
Efekty pożądane Cincol
  • zmniejsza obrzęk spojówek,
  • przeciwzapalne,
  • zmniejsza przekrwienie oczu.
Podobne do Cincol: Cincol, krople do oczu, 2 x 5 ml
Zamienniki Cincol:
Instrukcja Cincol stosowanie: Doraźnie w ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek o różnej przyczynie i umiarkowanym nasileniu.DAWKOWANIE:Zakraplać do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliowść stosowania leku ustala lekarz. U osób stosujących miękkie szkła kontaktowe - przed zastosowaniem leku należy je usunąć i założyć ponownie po upływie co najmniej 30 minut od zakroplenia. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości pojemnika. Po otwarciu pojemnika, kropli nie stosować dłużej niż 4 tygodnie.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Może wystąpić przemijające przekrwienie i podrażnienie spojówek. Rzadko: senność, zawroty głowy, ból głowy, nudności, osłabienie, zaburzenia widzenia, nerwowość, pocenie się. Długotrwałe stosowanie może spowodować uszkodzenie nabłonka. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, także nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza. U dzieci i osób w wieku podeszłym - nadużywanie leku może prowadzić do niepożądanych działań ogólnoustrojowych nafazoliny. Lek może powodować zaburzenia widzenia, dlatego nie należy prowadzić pojazdói obsługiwać urządzeń mechanicznych bezpośrednio po jego podaniu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorujesz na jaskrę, zespół "suchego oka", nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy.
Dawkowanie Cincol: Zakraplać do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliowść stosowania leku ustala lekarz. U osób stosujących miękkie szkła kontaktowe - przed zastosowaniem leku należy je usunąć i założyć ponownie po upływie co najmniej 30 minut od zakroplenia. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości pojemnika. Po otwarciu pojemnika, kropli nie stosować dłużej niż 4 tygodnie.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Może wystąpić przemijające przekrwienie i podrażnienie spojówek. Rzadko: senność, zawroty głowy, ból głowy, nudności, osłabienie, zaburzenia widzenia, nerwowość, pocenie się. Długotrwałe stosowanie może spowodować uszkodzenie nabłonka. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, także nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza. U dzieci i osób w wieku podeszłym - nadużywanie leku może prowadzić do niepożądanych działań ogólnoustrojowych nafazoliny. Lek może powodować zaburzenia widzenia, dlatego nie należy prowadzić pojazdói obsługiwać urządzeń mechanicznych bezpośrednio po jego podaniu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorujesz na jaskrę, zespół "suchego oka", nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy.
Skutki uboczne Cincol: Może wystąpić przemijające przekrwienie i podrażnienie spojówek. Rzadko: senność, zawroty głowy, ból głowy, nudności, osłabienie, zaburzenia widzenia, nerwowość, pocenie się. Długotrwałe stosowanie może spowodować uszkodzenie nabłonka. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, także nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza. U dzieci i osób w wieku podeszłym - nadużywanie leku może prowadzić do niepożądanych działań ogólnoustrojowych nafazoliny. Lek może powodować zaburzenia widzenia, dlatego nie należy prowadzić pojazdói obsługiwać urządzeń mechanicznych bezpośrednio po jego podaniu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorujesz na jaskrę, zespół "suchego oka", nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy.
Poinformuj lekarza gdy lek Cincol: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorujesz na jaskrę, zespół "suchego oka", nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy.
Dotyczy:
  • zapalenie spojówek,
  • spojówki,
  • oko,
  • obrzęk spojówek.

Definicja Naphazolini nitras|Zinci sulfas: Co to jest Cincol lek w Skutki uboczne C .