krople flegamina skutki co to znaczy
Definicja Bromhexini hydrochloridum skład. Co to jest wykrztuśne, rozluźnia zalegającą w drogach.

Czy pomocne?

Leczenie Flegamina (krople)

Nazwa zagraniczna Flegamina (krople): Bromhexini hydrochloridum
Składniki leku Flegamina (krople): chlorowodorek bromheksyny
Forma leku Flegamina (krople): krople doustne
Kategorie: Układ oddechowy
Specjalność:
  • Pediatria,
  • Medycyna rodzinna,
  • Choroby płuc.
Efekty pożądane Flegamina (krople)
  • wykrztuśne,
  • rozluźnia zalegającą w drogach oddechowych gęstą wydzielinę.
Podobne do Flegamina (krople): Flegamina, krople doustne, (2 mg / ml), 30 ml
Zamienniki Flegamina (krople):
Instrukcja Flegamina (krople) stosowanie: Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.DAWKOWANIE:Doustnie, po posiłku. Niemowlęta od 1 do 6 miesięcy życia: 10 kropli 2 razy na dobę. Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy życia: 10 kropli 3 razy na dobę. Dzieci od 1 do 2 lat : 15-20 kropli 3 razy na dobę. Dzieci od 2 do 6 lat : 20-40 kropli 3 razy na dobę. Ważne jest prawidłowe nawodnienie chorego zwłaszcza, gdy występuje gorączka. Odpowiednie nawodnienie w większym stopniu rozrzedza wydzielinę oskrzelową i ułatwia odkrztuszanie.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Bromheksyna zwłaszcza podczas długotrwałego podawania może spowodować nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę, wysypkę i świąd skóry, obniżenie ciśnienia krwi. Należy zachować ostrożność podczas kierowania pojazdami ze względu na możliwość wystąpienia bólu i zawrotów głowy lub senności.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.
Dawkowanie Flegamina (krople): Doustnie, po posiłku. Niemowlęta od 1 do 6 miesięcy życia: 10 kropli 2 razy na dobę. Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy życia: 10 kropli 3 razy na dobę. Dzieci od 1 do 2 lat : 15-20 kropli 3 razy na dobę. Dzieci od 2 do 6 lat : 20-40 kropli 3 razy na dobę. Ważne jest prawidłowe nawodnienie chorego zwłaszcza, gdy występuje gorączka. Odpowiednie nawodnienie w większym stopniu rozrzedza wydzielinę oskrzelową i ułatwia odkrztuszanie.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Bromheksyna zwłaszcza podczas długotrwałego podawania może spowodować nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę, wysypkę i świąd skóry, obniżenie ciśnienia krwi. Należy zachować ostrożność podczas kierowania pojazdami ze względu na możliwość wystąpienia bólu i zawrotów głowy lub senności.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.
Skutki uboczne Flegamina (krople): Bromheksyna zwłaszcza podczas długotrwałego podawania może spowodować nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę, wysypkę i świąd skóry, obniżenie ciśnienia krwi. Należy zachować ostrożność podczas kierowania pojazdami ze względu na możliwość wystąpienia bólu i zawrotów głowy lub senności.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.
Poinformuj lekarza gdy lek Flegamina (krople): Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.
Dotyczy:
  • kaszel,
  • dziecko,
  • odkrztuszanie,
  • lek mukolityczny,
  • działanie wykrztuśne.

Definicja Bromhexini hydrochloridum: Co to jest Flegamina (krople) lek w Skutki uboczne F .